A Milli Erkek Basketbol Takımı Yunanistan İçin Yola Çıkıyor

0

A Milli Erkek Basketbol Takımı Yunanistan İçin Yola Çıkıyor

A Milli Erkek Basketbol Takımı, Yunanistan yolcusu FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri B Grubu üçüncü maçında yarın Yunanistan ile karşılaşacak. A Milli Erkek Basketbol Takımı, İstanbul Havalimanı’ndan kalkan uçakla maçın oynanacağı Atina’ya gitti.

Müsabaka Saat Kaçta?

Ay-yıldızlılar, rakibi Yunanistan ile 2023 Dünya Kupası Elemeleri‘ndeki üçüncü maçında yarın Atina’da bulunan Ano Liossia Olimpik Spor Salonu‘nda karşılaşma yaşayacak. Müsabaka TSİ 19.00‘da başlayacak.

https://betzmarksports.com/wp-content/uploads/2022/02/Basketbol-Haberleri-A_Milli_Erkek_Basketbol_Takimi_Yunanistan_icin_Yola_Cikiyor_www.betzmarksports.com_.jpg
Basketbol-Haberleri-A_Milli_Erkek_Basketbol_Takimi_Yunanistan_icin_Yola_Cikiyor_www.betzmarksports.com

28 Şubatta Bir Kez Daha Yunanistan

Milliler gruptaki dördüncü maçında ise Yunanistan ile bu kez 28 Şubat Pazartesi günü İstanbul‘da karşılaşacak. İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda Yunanistan ile oynanacak müsabaka saat 20.00’de başlayacak. Maçta A Milli Erkek Basketbol Takımı, B Grubu’nda bulunan ilk pencere karşılaşmalarında deplasmanda Belarus’a 84-70’lik skorla mağlup olmuştu. Yine aynı grupta Büyük Britanya’yı ise 84-67’lik skorla yenmişti.

FIBA 2023 Dünya Kupası Kazanma Hakkı

FIBA’nın açıkladığı formata göre gruplarında ilk üç sırayı yakalayan takımlar bir üst tura yükselme şansı elde edecek. Takımlar, ilk grup aşamasında topladığı puanları bir üst turdaki gruplara taşıyabilecek. Milliler grupta ilk üç sırayı alması halinde A Grubu’nu ilk üç sırada tamamlayan ekipler ile eşleşecek. İkinci turdaki gruplarında ilk üç sırayı alan 12 ekip ise FIBA 2023 Dünya Kupası‘nda mücadele etmeye hak kazanacak.

Cevap bırakın