Anadolu Efes’in Efsane Oyuncusu Shane Larkin, Real Madrid İle Anlaştı!

0

Anadolu Efes’in Efsane Oyuncusu Shane Larkin, Real Madrid İle Anlaştı!

Anadolu Efes’te rüzgar gibi esen ünlü basketbolcu Shane Larkin hakkında flaş bir iddia ortaya atıldı. Haberin kaynağı olan İspanyol basınına göre Larkin, Real Madrid ile anlaşmayı sağladı. Çıkan haberlerin ardından yıldız oyuncu sosyal medya hesabından bir açıklama paylaştı.
Mundo Deportivo’da yer alan habere göre İspanyol devi Real Madrid, Anadolu Efes’in yıldız basketbolcusu Shane Larkin ile anlaşmayı sağladı. Efsane oyun kurucunun sezon sona erer ermez Real Madrid’e katılacağı düşünülüyor.

Anlaşmada Son Durum

Şuan taraflar arasında resmi bir anlaşma gerçekleşmedi ancak Larkin’in anlaşmayı büyük oranda kabul ettiği için görüşmeler ileri seviyede devam ediyor. Tek pürüz Larkin’i kadrosuna katabilmesi için Madrid ekibinin oyuncunun İspanya’daki haklarını elinde tutan Baskonia ile de anlaşma gerekliliği. Larkin 2016-17 sezonunda Baskonia formasını giymişti.

Real Madrid ise efsane basketbolcu için Baskonia ile de görüşmelerine devam ediyor. Pandemi sürecinde ekonomisi hasar alan İspanyol ekip, Real Madrid ile sıkı bir pazarlık sürdürüyor.

 

https://betzmarksports.com/wp-content/uploads/2022/02/Basketbol-Haberleri-Anadolu-Efes-in-Efsane-Oyuncusu-Shane-Larkin-Real-Madrid-ile-Anlasti-www.betzmarksports.com_.jpg
Basketbol-Haberleri-Anadolu-Efes-in-Efsane-Oyuncusu-Shane-Larkin-Real-Madrid-ile-Anlasti-www.betzmarksports.com

EuroLeague Şampiyonluğu’nun En Önemli Parçası: Larkin

ABD’li efsane Larkin bu sezon Euroleague’de 14.8 sayı, 3.1 ribaund, 5.3 asist ortalamaları ile mücadelesini sürdürüyor. Anadolu Efes’in geçen sezon kazandığı EuroLeague şampiyonluğunun en önemli parçalarından biri başarılı oyun kurucu Larkin oldu.

Nigel Williams-Goss ya da Thomas Heurtel

Larkin’in Real Madrid’e gelişi, İspanyol takımında forma giyen oyun kurucular Nigel Williams-Goss ya da Thomas Heurtel’in takımdan ayrılacağını düşündürtüyor.

Vasilje Micic NBA ‘e Adım Adım

Larkin’in ayrılığı Anadolu Efes için tek sorun olmayacak. Turkish Airlines EuroLeague‘in son şampiyonu ve aynı zamanda takımın bir diğer yıldızı olan Vasilje Micic’in de kaybedilmesi söz konusu. Habere göre Micic’in NBA‘e gitmesi garanti gözüküyor.

Shane Larkin’den İlk Açıklama

İddiaların üzerine Shane Larkin’in sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeler yer aldı:
“Bu söylentinin nereden geldiğini veya neden yayınlandığını bilmiyorum ama tamamen yanlış. Önümüzdeki sezon için hiçbir takımla anlaşmadım veya görüşmedim. Anadolu Efes ile bu yılı güçlü bir şekilde bitirmeye odaklandık.”

 

Sizin için önerdiğimiz diğer Basketbol Haberi: Gaziantep Basketbol’un Konuğu Fenerbahçe Beko

Cevap bırakın