Ergin Ataman Galibiyetin Önemli Olduğunu Vurguladı

0

Ergin Ataman Galibiyetin Önemli Olduğunu Vurguladı

Turkish Airlines Euroleague‘in 30. hafta maçında Litvanya’nın Zalgiris Kaunas takımını deplasmanda 85-71 mağlup eden Anadolu Efes’te başantrenör Ergin Ataman maç sonrası konuştu.

Anadolu Efes’in resmi internet sitesinde yayımlanan açıklamalara göre maça çok iyi başladıklarını belirten Ergin Ataman, çok önemli bir galibiyet yakaladıklarını söyledi.

Ergin Ataman, “Bu maça çok iyi konsantre olmaya çalıştık çünkü geçen hafta aldığımız iki mağlubiyet sonrasında bu maç bizim için çok önemliydi. Maça çok iyi başladık, savunma stratejimizi çok iyi uyguladık. Savunma ribauntlarında çok etkili olduk ve Ulanovas’ı hücumda durdurduk. Hücumda ise topu iyi paylaştık ve Dunston ile iyi ikili oyunlarda iyi pozisyonlar bulduk. İlk yarıda maçın kontrolünü elimize aldık. Üçüncü çeyrek de bizim için aynı şekilde iyi geçti.

Savunmamızı bu bölümde daha da geliştirerek Larkin, Micic ve Beaubois ile hızlı hücumlarda sayılar bulduk ve büyük bir avantaj elde ettik. Son çeyrekte rakip coach Zdovc takımını değiştirerek beş kısalı oyuna döndü ve bu da bize eşleşmelerde biraz zorluk yarattı. Bu dakikalarda özellikle Cavanaugh ile ekstra sayılar buldular. Sonuçta maçın tamamını kontrol ederek Zalgirio Arena’da çok önemli bir galibiyet aldık.” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın