Ergin Ataman’dan Final Four Hedefi

0

Ergin Ataman’dan Final Four Hedefi

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, Olimpia Milano ile karşılaşacakları iki maçta da yüksek bir motivasyonla oynayarak Final Four’a adımlarını atmaları gerektiğini bildirdi ve taraftara Sinan Erdem Spor Salonu’nda güçlü bir atmosfer yaratma çağrısı yaptı.

Turkish Airlines EuroLeague Play-Off’ta İtalya temsilcisi Olimpia Milano ile deplasmanda verdiği ilk 2 mücadeleden bir galibiyet çıkartarak Final Four yolunda saha avantajını yakalayan Anadolu Efes’te başantrenör Ergin Ataman, 3’üncü maç öncesi açıklama yaptı

“SON DAKİKALARDA HÜCUM TERCİHLERİNDE HATA YAPMASAK, 2-0’I YAKALAYABİLİRDİK”

Serinin 1-1’e geldiğini hatırlatan Ataman, “Kısmen de olsa İtalya’dan istediğimiz alıp evimize dönüyoruz. Biraz daha dikkatli olup son dakikalarda hücum tercihlerinde hatalar yapmasak, 2-0’ı yakalayıp çok büyük bir avantaj daha sağlayabilirdik” şeklinde konuştu.

“SİNAN ERDEM’DE MILANO’DAKİ ATMOSFERİN DAHA FAZLASINI GÖSTERMELİYİZ”

Özellikle serinin ikinci maçında Milano taraftarlarının çok büyük bir baskı oluşturduğunu kaydeden başantrenör, Anadolu Efes taraftarına çağrı yaparak, “Milano’nun oluşturduğu bu baskıdan sonra, şimdi biz de daha fazlasını Sinan Erdem Spor Salonu’nda göstermeliyiz” sözlerini kullandı.

“MILANO EKSİKLERİ OLSA DA, MESSINA’NIN KOÇLUĞUNDA ASLA PES ETMEYECEKTİR”

Olimpia Milano’nun başantrenörü Ettore Messina’nın bir basketbol dehası olduğunun altını çizen Ataman, “Milano’da bazı eksikler olsa da onun koçluğunda asla pes etmeyeceklerdir. Milano karşısında bizi çok zorlu maçlar bekliyor. En kararlı şekilde, yüksek bir motivasyonla salı ve perşembe günlerinde oynayacağımız final ayarındaki iki maçı kazanıp, Final Four’a adımımızı atmalıyız” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Cevap bırakın