FIBA, Avrupa genelinde 864 maçı canlı yayınlayacak

0

FIBA, Avrupa genelinde 864 maçı canlı yayınlayacak

Pandemi sebebiyle oluşan kesintilerin ardından, Avrupa genç basketbol turnuvaları yeniden Uluslararası Basketbol Federasyonu’nun (FIBA) resmi YouTube kanalında kapsamlı bir şekilde yerini alacak. 2022’deki Avrupa genç şampiyonalarından A Grubu, B Grubu ve ilk kez C Grubu’nda oynanacak 821 maçın tamamı kıta genelinde canlı ve ücretsiz şekilde yayımlanacak. Gençlik basketbol turnuvalarına ek olarak, YouTube.com/FIBA üzerinden ayrıca FIBA EuroBasket 2025 ön elemelerinden 20 maçı, FIBA Küçük Ülkeler Avrupa Şampiyonası’ndan 13 maçı ve FIBA Kadınlar Küçük Ülkeler Avrupa Şampiyonası’ndan 10 maçı canlı olarak basketbol hayranlarıyla buluşturacak.

Macaristan’ın Sopron kentinde 8 Temmuz’da başlangıcı yapılacak olan FIBA 20 Yaş Altı Kadınlar Avrupa Şampiyonası 2022 ile FIBA, yaz boyunca 16 gençlik kıta şampiyonasından canlı yayın yapacak. Avrupa’nın en prestijli altyapı basketbol organizasyonlarından FIBA 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası ise Türkiye’nin ev sahibi olarak atadığı İzmir’de 30 Temmuz 7 Ağustos 2022 tarihleri arasında organize edilecek olup, burada oynanacak maçlar da canlı
olarak basketbol severlerle buluşturulacak.

Avrupa gençlik şampiyonalarının kapsamlı yayınları ile FIBA, gençlere ve altyapı basketboluna olan bağlılığını ve takip eden taraftar sayısını yükselterek, insanları ve toplulukları bir araya getirerek sporu geliştirme ve tanıtma misyonunun altını çizmektedir.

Cevap bırakın