Ja Morant, suçu üstlendi

0

Ja Morant, suçu üstlendi

 

Ja Morant şu anda MVP yarışının ilk 10’unda yer alıyor ve geçen hafta All-Star maçında ilk 5 başlayacak oyuncu olarak seçildi. Morant’ın 37 sayılık eforuna rağmen Philadelphia 76ers, MVP adayı Joel Embiid olmadan Memphis Grizzlies’i 122-119 mağlup etti.

Ja Morant, Memphis Grizzlies’in Philadelphia’daki yenilgisinden hayal kırıklığına uğrayan herkesin onu suçlaması gerektiğini söyledi. Pazartesi gecesininen heyecan verici maçı, Wells Fargo Center’da Memphis Grizzlies ve Philadelphia 76ers’ın düellosuydu.

Morant, Sixers’a karşı yaptığı tüm eforlara odaklanmak yerine, kaçırdığı ve normal sürenin sonuna doğru maçı kazanabilecek olan serbest atışa odaklandı. 8,1 saniye kala bir bir basket faul bulan Morant, serbest atışı kaçırdı ve oyun uzatmaya gitti. Morant, “Kızmak istediğiniz biri varsa o da benim. Dokuz top kaybı, ve önemli serbest atışları kaçırdım’’ dedi.

Buna ek olarak, “Bu tek maç, bizi takım olarak tanımlamıyor. Her maçta daha iyi olacağız. Serbest atışları baskete çevirseydim muhtemelen uzatmalara gitmezdik.’’ dedi.

https://betzmarksports.com/wp-content/uploads/2022/02/Ja_Morant_sucu_ustlendi_basketbol-haberleri_www.betzmarksports.com_.jpg
Ja_Morant_sucu_ustlendi_basketbol-haberleri_www.betzmarksports.com

Morant, buna ek olarak üçüncü çeyrekte, göz kamaştıran heyecan verici bir oyun sergiledi. Çeyreğin başlarında üst üste turnikelerde anında durup yön değiştirerek Drummond’u iki kez alt etti. Ayrıca arkadan mükemmel bir pasla Ziaire Williams‘ın hızlı turnikesine yardım etti. Sonucunda Williams, müthiş bir sıçrama ile sayıyı buldu.

Morant, maçtan sonra draftta 10. sırada yer alan ve görünüşe göre her maçta kendine güveni artan çaylak Willaims ile gelişen ilişkisinden bahsetti. Williams, Grizzlies‘in son dakikalardaki hücumunun önemli bir parçasıydı ve uzatmada geç gelen bir 3 sayılık atışla takımı öne geçirebilirdi, ancak istediğini bulamadı.

Morant, “Bir daha olsa aynı pası atardı. Bunu daha önce oynadığı oyundan hak etmişti. Bu sezon bu şutu birçok kez yaptı. Savunması da bizim için önemli. Ayrıca sahadayken yaptığı iş kendini gösteriyor. Hepimiz ona güveniyoruz.’’ dedi.

İkili, özellikle hızlı hücumda sahada çok iyi bir kimyaya sahip. Ayrıca ja Morant, bunun üzerinde çalışmak zorunda olduklarını söyledi.

Son Dakika Basketbol Haberleri için bizi takip edin…

Cevap bırakın