NBA All-Star 2022’de LeBron James’in Takımı Galip Oldu, Stephen Curry Rekor Kırdı!

0

NBA All-Star 2022‘de LeBron James’in Takımı Galip Oldu, Stephen Curry Rekor Kırdı!

NBA All-Star 2022’de LeBron James‘in takımı galbiyeti elde etti. Gecenin MVP’si Stephen Curry, All-Star tarihinin bir maçta en fazla üç sayılık isabet bulan oyuncusu rekora ulaştı. (16 üçlük-50 sayı)
Cleveland’da düzenlenen NBA All-Star organizasyonu, LeBron James’in takımının, Kevin Durant takımını 163-160 yendiği maçla sonuçlandı.
Başarılı Basketbol oyuncusu LeBron James’in takımları, 2018’de geçilen formatta All-Star organizasyonunda şu ana kadar oynanan 5 maçın 5’ini de kazandı.

https://betzmarksports.com/wp-content/uploads/2022/02/NBA-All-Star-2022-de-LeBron-James-in-Takimi_www.betzmarksports.com-min.jpg
NBA-All-Star-2022-de-LeBron-James-in-Takimi_www.betzmarksports.com

Stephen Curry Geceye Damga Vurdu

Stephen Curry 50 sayı kaybederek geceye damga vurdu. LeBron James 24, Giannis Antetekounmpo 30 sayıyla kazanan tarafın diğer skorerleri oldu.
Kevin Durant’in takımı son çeyrekte 5 sayılık farkı kapatıp oyuna ortak oldu ancak LeBron James son topta orta mesafeden fade away isabetilye maça nokta koydu. Durant sakatlığı nedeniyle kadroda yer almadı. Takımda Joel Embiid 36 sayı, LeMelo Ball 18, Dejounte Murray 17 sayıyla öne çıktılar.

 

Curry’den Unutulmayacak Performans

Stephen Curry 50 sayıyla oynayarak MVP ödülünü kazandı. 22’de 16 üçlük isabeti yakalayan 33 yaşındaki yıldız, All-Star’da en çok üç sayı isabeti bulan isim oldu. Daha önceki rekorun sahibi ise Paul George idi.
NBA‘in 24 yıldız oyuncusunu karşı karşıya getiren NBA All-Star maçı ilk kez 2 Mart 1951’de Boston Gardında oynanmıştı. Organizasyon her yıl şubat ayının sonlarına doğru düzenlenmektedir.

https://betzmarksports.com/wp-content/uploads/2022/02/MVP-si-Stephen-Curry_All-Star-tarihinin-bir-macta-en-fazla-uc-sayilik-isabet-ile-rekor-kirdi_betzmarksports.com-min.jpg
MVP-si-Stephen-Curry_All-Star-tarihinin-bir-macta-en-fazla-uc-sayilik-isabet-ile-rekor-kirdi_betzmarksports.com

All-Star Havuzu

Üç günlük etkinlikte her takım, taraftar, oyuncu ve medya oylamasının bir kombinasyonu ile seçilirken, baş antrenörler 7 yedek oyuncuyu seçiyor.
2018’den beri, en çok oy alan oyuncular takım kaptanları olarak belirleniyor ve kuruldan bağımsız olarak takımlarını oluşturmak için All-Star havuzundan seçim yapabiliyorlar.

Cevap bırakın