Alioski: Rakipten bazı oyuncular taraftarları provoke etti

0

Alioski: Rakipten bazı oyuncular taraftarları provoke etti

Fenerbahçeli futbolcu Ezgjan Alioski, “Rakip takımdan bazı oyuncular taraftarları provoke ettiler. Bence bu profesyonelce bir yaklaşım değil. Futbolun ruhuna aykırı bir tutum. Bunu kabul edemeyiz asla“ dedi.

Spor Toto Süper Lig’de 3’üncü haftanın final maçında Fenerbahçe, kendi sahasında Adana Demirspor’u 4-2 yendi. Karşılaşmanın ardından Fenerbahçe’nin yeni transferi

Ezgjan Alioski, basın mensuplarına açıklamalar yaptı. Ezgjan Alioski, sözlerine Adana Demirsporlu futbolcuların taraftarları provoke ettiklerini söyleyerek başlangıç yaptı. Makedon oyuncu, “Öncelikle önemli olduğunu düşündüğüm bir konuya değineceğim. Rakip takımdan bazı oyuncular taraftarları provoke ettiler. Bence bu profesyonelce bir yaklaşım değil. Futbolun ruhuna aykırı bir tutum. Bunu kabul edemeyiz asla. Bugün galibiyetten dolayı mutluyum. Fazlasıyla galibiyeti hak ettiğimizi düşünüyorum” diye sözlerini noktaladı.

“Sakin kalmayı başardık, paniklemedik ve karakter gösterdik”

Maçın tamamında kontrolün kendilerinde olduğunun altını çizen Alioski, “İyi oynadığımızı, iyi savaştığımızı düşünüyorum. Bazı zorlu dakikalar olabiliyor biz de kalemizde 2 gol gördük ama sonuç olarak sakin kalmayı başardık, paniklemedik ve karakter gösterdik. Karakterli bir takıma da sahibiz zaten. Aynı şekilde devam etmemiz gerekiyor.

Saha içinde birlikte savaştık” açıklamasını yaptı.

“Umuyorum ki bu şekilde goller atmaya devam ederim” ”Atmış olduğum gol güzel bir goldü ama en önemlisi galibiyetti” diyen Alioski, “Umuyorum ki bu şekilde goller atmaya devam ederim. Gol ve asist yaparak katkı sağlamak istiyorum. Sonuçtan dolayı mutluyum. Harika bir atmosfer yarattı taraftarlarımız. Ben Fenerbahçe’ye, bu büyük camiaya 1 yıl önce gelecektim ama futbolda böyle şeyler olabilir. Fenerbahçe gibi büyük bir camiayı isterseniz, bu sonucunda gerçekleşir. Gerçekten taraftarlar için ayrı bir parantez açmak lazım. İnanılmazlardı bugün. Artı bir motivasyon kattılar. Bu tip güce de her zamanki gibi ihtiyacımız var. Ben de taraftarları futbolumda mutlu etmek istiyorum” ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın