Fenerbahçe-Kayserispor Maç Özeti ve Yorumları

0

Fenerbahçe Futbol Kulübünün, Ziraat Türkiye Kupası son 16 turun’da Kayseripor’a 1-0 yenilerek, mağlubiyeti sonrasında kupaya veda etti. Fenerbahçe Kayserispor Maç Özeti ve Spor Yazarları’nın Maç Yorumları;

 

Fenerbahçe-Kayserispor Maçı İçin Uğur MELEKE’nin Yorumu;

Anlaşılan İsmail KARTAL, Başakşehir maçı’nın 2. yarısın da etkisiz ve sönük görüntüsünden rahatsız olmamış ki. Kayseri spor önüne aynı düşünce ve aynı oyuncularla çıktı. Sağ açıkta Samuel, On numara’da Ozan, En uçta Berisha gibi oyuncularla kurulu ön taraf. Başakşehir maçın 2. yarısın’da hiç bir aksiyon almamışdı ve kayseri spor karşısında’da şaşırtmadılar.

https://betzmarksports.com/wp-content/uploads/2022/02/Fenerbahce-Kayserispor-Ziraat-Kupasi-Mac-Sonucu-www.betzmarksports.com_.jpg
Fenerbahce-Kayserispor-Ziraat-Kupasi-Mac-Sonucu-www.betzmarksports.com

Fenerbahçe-Kayserispor Maçı İçin Gürcan BİLGİÇ’in Yorumu;

 

Maçın ana fikrinde doğruların sahibi olan Fenerbahçe, maçın ilk yarısında müthiş denecek pozisyonlar çıkarmadı. Bu dirençle içlerine kapanan takıma karşı mümkün olduğunca, oyun alanlarını büyüterek, kendilerine alan açmaya çalıştılar. İlk yarının bitiminde Kayserispor bir kişi eksildi, ikinci yarı‘da kendi sahasında bıraktıkları Kayserispor‘u zorlukla ellerine geçen pozisyonlar da dahi kaleyi bile bulamadılar.  Berisha, Fenerbahçe’ye gelen santraforların uğradığı arızanın dünkü örneğinin kanıtı oldu. Topla karşılaştığı anlarda çok kötü vuruşlar yaptı.

Aklında Mert Hakan’ın üstüne yıkılan hücum, her zorladıklarında hata aradılar fakat yanlışların sahibi Fenerbahçe oyuncularıydı. Santrası yapılmayan, vuruşun gerçekleşmesiyle barajdan seken ve ağlara giden bir golle dramatik sonucu aldılar. Şubat ayın’da sezonu tamamlamış oldular. Bundan sonraki maçlarda her şey çok daha zor olacak.

https://betzmarksports.com/wp-content/uploads/2022/02/betzmark-giris-Fenerbahce-Kayserispor-www.betzmarksports.com_.jpg
betzmark-giris-Fenerbahce-Kayserispor-www.betzmarksports.com

Fenerbahçe-Kayserispor Maçı İçin İlker YAĞCIOĞLU’nun Yorumu;

Bu sezon için gerçekleştirebilecekleri hedefini de kaybettiler. İlk yarıyı 10 kişi oynayan, kupada 2, Kayserispor’a elenmek taraftarların sabır taşını çatlatmış oldu. Futbol sporu ilginç bir oyun. Fenerbahçe spor kulübü, takımı ilk yarıyı, ilk 45 dakikayı başarılı oynadı. Mert Hakan, Ozan ve Berisha üçlüsü orta sahada o kadar iyi mücadele verdiki kaleci Berke’yi neredeyse hiç görmedik. Tabiki sadece defansa odaklanmak ve defans yapmak ile maç kazanılmıyor.

En önemlisi Gol atmak gerekiyor, bunun için de tabiki iyi bir santraforunuzun olması gerekiyor. Tam da işler burada karışıyor. Berisha’nın santrafor olduğu bir takımla Allah kimseyi karşılaştırmasın, sınamasın. Dün gece takımı yine 1 kişi eksik oynattı. Herhangi bir santraforun bile gol yapacağı pozisyonları harcadı. Valencia ise sezon başındaki görüntüsü ile ilgisi yok. Sahada var mıydı yok muydu etkisi görülmedi.

https://betzmarksports.com/wp-content/uploads/2022/02/betzmark-Fenerbahce-Kayserispor-Mac-Ozeti-www.betzmarksports.com_.jpg
betzmark-Fenerbahce-Kayserispor-Mac-Ozeti-www.betzmarksports.com

#SonDakikaFutbolHaberleri #BetzMarkGiriş #Futbol Haberleri

Cevap bırakın