Litvanya 0-6 Türkiye Maç Özeti

0

Litvanya 0-6 Türkiye Maç Özeti

Türkiye A Milli Futbol Takımı, UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup’taki ikinci maçında ​​​​​​​deplasmanda Litvanya’yı 6-0 yendi. Doğukan Sinik ve Yunus Akgün, milli formalarıyla beraber ilk gollerini attı. Millilerin galibiyeti elde ettiği goller 2 ile 14’üncü dakikalarda Doğukan Sinik, 56’ncı dakikada penaltıdan ile 81’inci dakikada Serdar Dursun, 89’uncu dakikada Yunus Akgün ve 90’ıncı dakikada Halil Dervişoğlu’ndan geldi. Bu sonuçla milliler, iki maç sonunda 6 puana ulaştı ve haftayı lider olarak tamamladı. Litvanya ise puansız olarak son sırada yerini aldı.

A Milli Futbol Takımı’nda 3 futbolcu hafif sakatlıkları yüzünden maç kadrosuna dahil edilmedi. Enes Ünal, Rıdvan Yılmaz ve Berkan Kutlu, tedbir amaçlı dinlendirildi ve Litvanya maçında tribüne çıktı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), başta başkan Servet Yardımcı olmak üzere birçok yönetim kurulu üyesiyle Litvanya’ya gelerek A millilere desteğini sundu. TFF Başkan Vekilleri Yılmaz Büyükaydın ve Mustafa Çağlar, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Erdem ve Nuri Akın ile TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş mücadeleyi tribünden izledi.

Nüfusu 500 bin civarında olan Vilnius şehrinde gün boyunca milli maç olduğuna dair bir heyecan ve gösterge yoktu. 5 bin 67 kişilik kapasitesi olan küçük bir statta oynanan milli maça, Litvanyalı taraftarlar fazla ilgi göstermedi. Türk taraftarların olduğu bölümde ve stadın çeşitli yerlerinde Litvanya ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen yaklaşık 300 kadar Türk taraftar da millileri destek yağmuruna tuttu.

Cevap bırakın