Millwall – Preston Karşılaşması

0

 

Millwall – Preston Karşılaşması Raporu

 

The Den’de Millwall – Preston karşılaşması arasındaki Sky Bet Şampiyonasıda Ben White ikinci yarıda Ryan Lowe’s North End’in üç puanına da mal olacak bir penaltı kaçırdı. Ben Whiteman ikinci yarı penaltısını kaçırdı. Preston, Millwall’da  golsüz beraberliğe bir puana razı olmak zorunda kaldı. Bu orta masa Şampiyonası taraflarının hiçbiri, Lions’ın sezonun en düşük iç lig kalabalığı önünde oynanan, sadece 10,183 kişilikti. Acı bir şekilde hayal kırıklığı yaratan bir yarışmada heyecan sunamadı. Orta saha oyuncusu Whiteman, 65. dakikada yaptığı şut direğe çarptığı için altın fırsatı kaçırdı. Millwall, Oliver Burke’e kulüp için sadece ikinci bir başlangıç sağladı.  Başlama vuruşundan hemen önce Luke Freeman’da Sheffield United’dan başka bir kiralık sözleşme imzaladığını duyurdular.

 

https://betzmarksports.com/wp-content/uploads/2022/02/betzmark_Millwall_Preston_Karsilasmasi_betzmarksports.com-min.jpg
betzmark_Millwall_Preston_Karsilasmasi_betzmarksports.com

Millwall – Preston Karşılaşması Özeti

 

Her iki tarafın maçta şutu bulması 19 dakika sürdü ve o zaman bile Mason Bennett’in 25 yarda serbest vuruşu dümdüz duvara gitti. Millwall takımı 10 dakika sonra Maikel Kieftenbeld’in iyi vuruşlu volesiyle gole çok yaklaştı. Daniel Iversen, alanın hemen dışından gösterdiği çabayı iyi bir şekilde koruduğu için Bennett tehdidin yanındaydı. Preston’ın en büyük tehdidi, son dört maçında dört gol atan formda Emil Riis’ten geldi. Danimarkalı forvet, Bartosz Bialkowski’yi 20 yardalık bir çabayla durmaya zorladı. Ryan Lowe’un tarafı, ilk yarıyı iki tarafın daha güçlü bir şekilde bitirdi, ancak bitirme Ryan Ledson’ın uzaktan geniş dilimlemesiyle hayal kırıklığı yaratmaya devam etti. Hayal kırıklığı yaratan ilk 45 dakikanın ardından Millwall ikinci yarıya iyi başladı ve Benik Afobe’nin zayıf dokunuşu Iversen’in toparlanıp toparlanmasına izin verdi. Bennett daha sonra başka bir uzun korucu Iversen’i rahatsız etmekte başarısız olduğunu gördü.

Millwall takımı, dörtlü bir yaralanmadan sonra yedi hafta sonra ilk kez Jed Wallace’ı gönderdi. Ancak kısa bir süre sonra Shaun Hutchinson, Andrew Hughes ile sahada bir penaltı kazandı. Bialkowski yine de doğru yöne dalmış olmasına rağmen Whiteman’ın spot vuruşu direkten geri geldi. Yine de Millwall o anı geliştiremedi, ancak Wallace yılın geri kalanı için neler sunabileceğine dair ipuçları verdi ve yılın ilk canlı görünümündü. Preston sonunda Sepp Van Den Berg ve Liam Lindsay’in güçlü gösteriler yapmasıyla iyi savunma yaptı. Ancak ev sahibi oyuncu Tyler Burey, hikayeyi 25 metreden az önce genişleyen bir bigudi ile değiştirmek için elinden gelenin en iyisini yaptı.

 

 

Millwall – Preston Karşılaşmasında Yöneticilerin Yorumu

Millwall’dan Gary Rowett

 

“Gol eksikliği bir endişe, bunu çözmek için dahi olmak gerekmez. Ama iyi oyuncular çok paraya mal olur. Ama sahada kaliteli oyuncularımız vardı ve daha iyisini yapmamız gereken bir şey vardı. Bu, tablonun neresinde olduğunuzu tanımlar.”

“Maç kazanmak için son üçte birlik atakta üçüncü kaliteye ihtiyacımız var. Daha iyi olacağımızı ve biraz daha derin bir kadroya sahip olacağımızı düşünüyorum. Bu gece çok fazla kalite yoktu. Bazen West Brom maçına bu kadar çok emek verdiğinizde.” Bunun gibi oyunlar biraz düz hissettiriyor.”

Preston’dan Ryan Lowe

 

“Olağanüstüydük, neredeyse mükemmel bir deplasman performansıydı. Kazanabilecek tek bir takım vardı ve o da bizdik. Eve üç puanla dönemediğimiz için hayal kırıklığına uğradık. Ben, benden daha fazla penaltı atacak. kaçıracak ama cezayı hak ettik. Ben’in penaltı kaçırmasını asla beklemem.

“Bu iyi bir nokta, pek çok takım buraya gelip bir şey alamaz. Millwall West Brom’a karşı harikaydı ve neyle ilgili olduklarını biliyoruz. Yoldaki herhangi bir puan iyidir. Şimdi sekiz veya dokuz maçta bir kayıp ve biz puan almak istiyorum.”

 

Güncel Futbol Haberlerini takip etmek için tıklayınız

Cevap bırakın