Old Firm Derbisi: Celtic – Glasgow Rangers

0

Old Firm Derbisi: Celtic – Glasgow Rangers

 

Old Firm derbisi sonrası Giovanni van Bronckhorst, Rangers tarafına öfkelendi. Giovanni van Bronckhorst, Celtic’e 3-0 yenildikten sonra “Oynadığımız ilk Old Firm derbisi gibiydi. Golleri yeme şeklimiz… Büyük maçlara hazır değiliz. Onlar için inanılmaz bir ilk yarı performansıydı.” dedi. Celtic, 3-0’lık bir galibiyet ile sezonun ikinci Old Firm maçında Rangers’ı darmadağın etti. Bunun sonucunda Celtic, Rangers’ın bir puan üzerine çıktı ve Ağustos’tan bu yana ilk kez İskoç Premiership’in zirvesine oturdu.

İlk yarıda, Reo Hatate ve Liel Abada’nın etkileyici performansı ile Celtic iki gol buldu. Rangers patronu olarak ilk yenilgisini alan Van Bronckhorst, takımının ilk yarı performansı için şaşkın ve kızgındı. “Agresif olan taraf bizdik ama ilk yarıda oyunu ele verdik. Maçtan sonra soyunma odasında dürüstçe konuştuk. İstediğimiz gibi olmadığımız konusunda hemfikiriz. Bu tür maçlar her zaman zordur. Tek yapmamız gereken birbirimize bağlı kalmak ve Pazar günü Hearts’a karşı hazır olmak. Kaybeden ilk Rangers takımı değiliz. Oyuncuyken burada çok kaybetsem de o yılın sonunda şampiyon olduk. Tabii ki kazanmak istedik ama bu maçlar şampiyonluğu belirlemiyor. Daha oynayacağımız çok maç var ve hazır olmamız gerekiyor.” dedi.

 

https://betzmarksports.com/wp-content/uploads/2022/02/Old_Firm_Derbisi_Celtic-Glasgow_Rangers-2_www.betzmarksports.com_.jpg
Old_Firm_Derbisi_Celtic-Glasgow_Rangers-2_www.betzmarksports.com

Old Firm Derbisi: Celtic Patronu Ange Postecoglou’nun Açıklamaları

 

Celtic patronu Ange Postecoglou, takımının performansı için övgü çok övgü aldı. Verdiği demeçte, “Futbolda bazı özel anlar yaşadım ama bunu özellikle hatırlayacağım” dedi. “Çok gururluyum. İlk yarı olağanüstüydü. Üç gol attık ve oynadığımız futbol harikaydı. Birkaç gol daha atabilirdik ama kalecileri Allan McGregor iyi oynadı. İkinci yarıda daha çok atabileceğimizi gösterdik. Savunmamız da iyiydi. Buna ek olarak üzerimizde bir baskı vardı ve oyuncular bunu mükemmel bir şekilde yendi. Ayrıca geri dönecek oyuncularımızla daha güçlü olacağız. Uzun süredir baskı altındaydık.” açıklamalarını yaptı.

Postecoglou, Ocak ayında Kawasaki Frontale’den transfer edilen Hatate’yi övdü. Yine de tamamen zirveye ulaşmadığını da ekledi.

https://betzmarksports.com/wp-content/uploads/2022/02/Old_Firm_Derbisi_Celtic-Glasgow_Rangers_www.betzmarksports.com_.jpg
Old_Firm_Derbisi_Celtic-Glasgow_Rangers_www.betzmarksports.com

Uzman Yorumları

 

James McFadden şunları söyledi: “Celtic’in bulunduğu yere gelmesi olağanüstü bir başarı. İlk 45 dakikada böyle bir performans sergilemek, Rangers’ın geçen sezon, ligi 25 puan farkla kazandığını düşününce kesinlikle inanılmazdı. Hâlâ gelişiyorlar ve durmayacaklar.” dedi.

Buna ek olarak, “Rangers bu gece tutuk bir futbol oynadı. Birinciliği kaybetme baskısını hissettiler ve bununla baş edemediler. Bu durum ayrıca, sezonun geri kalanı için endişe verici.” dedi.

Ally McCoist, “Rangers bu gece özellikle ilk yarı berbattı. Ryan Jack oyuna girdiğinde biraz toparladılar ama yetmedi. Bu gece mental olarak çok uzaktaydılar ve yenildiler. Van Bronckhorst’un bu çocuklarla bir toplantı yapması ve yeniden bir araya gelmesi gerekecek.” dedi.

Kris Boyd, “Allan McGregor olmasaydı, Rangers 5-0 veya 6-0’lık bir mağlubiyet alabilirdi. Celtic bu gece çok baskın bir oyun oynadı. Ayrıca Rangers gerçekten Celtic ile başa çıkmak için çok mücadele etti. Maalesef savunmaları çok zayıftı.” dedi.

 

Daha Fazla Futbol Haberleri İçin Betzmarksports.com

Cevap bırakın