A Milli Kadın Hentbol Takımı İzlanda Maçı’na Hazırlanıyor

0

A Milli Kadın Hentbol Takımı İzlanda Maçı’na Hazırlanıyor

Türkiye A Milli Kadın Hentbol Takımı, 2022 Kadınlar Avrupa Hentbol Şampiyonası elemeleri kapsamında karşılaşacağı İzlanda maçına hazırlanmak amaçlı Kastamonu’da sıkı bir kampa girdi.
Milli hentbol takımımız, 2022 Kadınlar Avrupa Hentbol Şampiyonası elemeleri kapsamında İzlanda’yı Kastamonu’da misafir edecek.

Kastamonu Merkez Spor Salonu’ndaki karşılaşma 2 Mart Çarşamba günü saat 17.00’de başlayacak. Bu maçın ardından 6 Mart Pazar günü gruptaki dördüncü maçında da A Milli Kadın Hentbol Takımı’nın karşısına yine İzlanda çıkacak.

 

Hazırlıklar 1 Mart’a Kadar Devam Edecek

Milliler, İzlanda mücadelesi için Kastamonu’da sıkı bir kampa girdi. Milli takımın hazırlıkları 1 Mart’a kadar devam edecek. İlk etapta 14 oyuncunun katıldığı kampa ilerleyen günlerde 17 oyuncu daha dahil olacak. Kastamonu Merkez Spor Salonu‘nda yapılan kampın amacı, A Milli Kadın Hentbol Takımı’nın rakip takımları analiz etmesi ve oyuncuların birbirleriyle kaynaşması sağlamak.

https://betzmarksports.com/wp-content/uploads/2022/02/Hentbol-Haberleri-A-Milli-Kadin-Hentbol-Takimi-izlanda-Maci-na-Hazirlaniyor_www.betzmarksports.com_.jpg
Hentbol-Haberleri-A-Milli-Kadin-Hentbol-Takimi-izlanda-Maci-na-Hazirlaniyor_www.betzmarksports.com

“Sırbistan ile ikinci sıra için mücadele edeceğiz”

A Milli Kadın Hentbol Takımı’nın başında ilk maçına çıkacak olan Rumen Antrenör Costica Buceschi maçla ilgili öngörülerini şu sözleriyle ifade etti: “Hem benim için hem de birçok insan için yeni bir deneyim olacak. Hepimizin elimizden gelenin en iyisini yapacağını umut ediyorum. Özellikle de İzlanda’ya karşı çok önemli bir maç oynayacağız.

Açıkçası şimdilik takımın ilk izlenimine ve görünüşüne bakılarak bir şey söylemem mümkün değil. Çünkü takımın başına daha yeni geldim, kızların birçoğunu tanımıyorum. Elbette Kastamonu’dan tanıdığım oyuncular var fakat şu anda takımın durumu için kesin bir şey söylemek zor. Ama önümüzdeki hafta takımın geri kalanı özellikle her oyuncu takımımıza katıldığı zaman çok daha iyi bir izlenime sahip olacağımı düşünüyorum.”

 

Başlangıç Fiziksel Testlerle Olacak

Kampa ilk olarak fiziksel testler ile başlayacaklarını söyleyen Buceschi, “Önümüzdeki günler için fiziksel testlerde bulunacağız. Sonraki hafta takımımızın diğer oyuncuları da gelerek tamamlandığında fiziksel ve sağlık testlerine devam edeceğiz” dedi.

Cevap bırakın