Beşiktaş Hentbol Takımı, Erkekler Süper Lig’de şampiyonluğa ulaştı

0

Beşiktaş Hentbol Takımı, Erkekler Süper Lig’de şampiyonluğa ulaştı

Erkekler Hentbol Süper Lig’in 23’üncü haftasında Beşiktaş, Beykoz Belediyesi GSK’yı misafir etti. Siyah-beyazlılar, Süleyman Seba Spor Salonu’nda oynanan maçta şampiyonluk maçındaki en yakın rakibini 31-28 yenerek bitime 3 hafta kala şampiyonluğu yakaladı.

Süper Lig’de sezona deplasmanda aldığı Trabzon Büyükşehir Belediyespor zaferiyle başlayan başantrenör Mehmet Korer Koral’ın öğrencileri, ligin 9’uncu haftasında, Süleyman Seba Spor Salonu’nda Mamak Belediye Gençlik SK’yı yenerek liderlik koltuğuna oturmuş ve ilk yarıyı en yakın rakibi Spor Toto SK’nın iki puan önünde namağlup bir şekilde lider olarak tamamlamıştı.

Süper Lig’in ikinci yarısında da başarılı performansını sürdüren Beşiktaş, bugün oynanan Beykoz Belediyesi GSK maçından önce karşılaştığı 7 rakibini de yenmeyi başararak namağlup liderliğini sürdürdü. Ligin 23’üncü haftasında bugün Beykoz Belediyesi GSK’yı misafir eden siyah-beyazlılar, rakibini 31-28 mağlup ederek bitime 3 hafta kala şampiyonluğa adını yazdırdı.

2021-2022 sezonunda Süper Lig şampiyonluğunu ilan eden Beşiktaş Hentbol Takımı, bu kulvardaki şampiyonluk sayısını 16’ya çıkardı.

https://betzmarksports.com/wp-content/uploads/2022/04/Besiktas-Baskani-Ahmet-Nur-Cebi_Kimdir-betzmarksports.com_.jpg
Besiktas-Baskani-Ahmet-Nur-Cebi_Kimdir-betzmarksports.com

Ahmet Nur Çebi’den Yorumlar

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, şampiyonluk sonrasında Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu. Hentbolun Beşiktaş için çok önemli olduğunun altını çizen Çebi, “Şampiyonluklarımızın çok olduğu bir spor dalımız. Geçen sene şampiyonluğu kaybetmiştik, çok üzüldük. Bu sene bu şampiyonluğu almamız bizim için çok önemliydi. Mesut Çebi’ye (Hentbol Şube Sorumlusu) teşekkür ediyoruz. Bir şey gösteriyoruz: Her şey para değil. Çok ücretler verince şampiyonluklar gelmiyor. İstek, arzu, dengeli bir takım. Çok hesaplı bir bütçeyle yaptık. Yıllardır ödenen paraların neredeyse yarısıyla şampiyon olduk. Bu, başka bir şampiyonluk, bir şeyler ispatlandı. Türk sporuna bu bir emsal olmalı. Bu bir gösterge olmalı. Bundan sonra hesaplı bütçelerle de şampiyonluğun olabileceğini gösteren bir şampiyonluk yaşıyor Beşiktaş” şeklinde konuştu.

https://betzmarksports.com/wp-content/uploads/2022/04/Besiktas-Hentbol-Takimi-nin-basantrenoru-Mehmet-Korer-kimdir_betzmarksports.jpg
Besiktas-Hentbol-Takimi-nin-basantrenoru-Mehmet-Korer-kimdir_betzmarksports

Mehmet Kober Koral’da Değerlendirmesini Yaptı

Beşiktaş Hentbol Takımı’nın başantrenörü Mehmet Korer Koral da Demirören Haber Ajansı (DHA) muhabirine şampiyonluk sonrası duygu ve düşüncelerini aktardı. Koral, “Şampiyonluğa ne denir? Şampiyonluk, Beşiktaş’a yakışır. Şampiyonluk, bu yönetime yakışır. Şampiyonluk, taraftara yakışır. Şampiyonluk, bana destek veren tüm takımıma, tüm ekibime yakışır. Hepsini kalpten öpüyorum. Maçlarımız bitmedi, devam edeceğiz. Beşiktaş tarih yazmaya devam ediyor” şeklinde ifade etti.

Cevap bırakın