Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç’tan Açıklama

0

Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç’tan Açıklama

Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, son yıllarda basketbol ve voleybolun gölgesinde kalan branşlarını yeniden aktifleştirmek için gerekli projelerin hazırlandığını ve bunları sırayla hayata geçirdiklerini açıkladı.

Kılıç, soruları: ”1990’larda Hentbol popüler bir spordu, sonra ne oldu da geriledi? TRT’nin tek kanal olduğu dönemde hentbol, TV’de oldukça fazla gösteriliyordu. Özel TV kanalları açılınca hentbol gerilemeye başladı. O süreç iyi yönetilemedi.” şeklinde yanıtladı.

Hentbol Akademisi Kuruyoruz

Bu yönde neler yapılacağına dair sorulara, ”Hentbolun en önemli sorunu iletişim. Önce buna ağırlık vereceğiz. Tüm paydaşlarla ilişkilerimizi güçlendireceğiz. Altyapıda atağa kalktık. Her yaş kategorisinde çocuklara kamplar yaptırıyoruz. Hentbolu salonlardan çıkarıp sokağa indireceğiz. Plajlara, sokaklara, okul bahçelerine ve parklara hentbol alanları yapacağız. Bir de tabii çok önem verdiğimiz ‘Hentbol Akademisi’ projemiz var, 26 Mayıs’ta Kastamonu’da başlatacağız.” şeklinde cevaplar verdi.

Tüm Büyük Kulüpleri İstiyoruz

Beşiktaş dışındaki büyük kulüplerin hentbol şubesinin olmamasının önemli bir açık olduğunu söyleyen Federasyon Başkanı Uğur Kılıç, “Hentbol iklimini Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’un da var olmak isteyeceği bir iklim haline getirmek istiyoruz. Hedeflerimiz içerisinde bu da var” diye konuştu.

Cevap bırakın