Hentbolda 2022-2023 Sezonunun Fikstürleri Netleşti

0

Hentbolda 2022-2023 Sezonunun Fikstürleri Netleşti

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) yeni logo tanıtımı ve 2022-2023 Hentbol Sezonu Erkekler ve Kadınlar Süper Ligi fikstür çekimi töreni, 21 Ağustos 2022 Ankara THF Spor Kompleksi’nde yapıldı. Organize edilen törende THF Başkanı Uğur Kılıç, THF Asbaşkanı Salim Öztürk, yönetim kurulu üyeleri Şirin Mine Kılıç, Gökhan Göktaş, THF Genel Koordinatörü Zeki Pehlivan ve hentbol kulüplerinin yetkilileri de vardı.

“AVRUPA HENTBOL FEDERASYONU İLE İLETİŞİMDEYİZ”

Tanıtım töreninde konuşma yapan THF Başkanı Uğur Kılıç, şu an 16 ülkede tekerlekli sandalye hentbolu oynandığının altını çizerek, “Türkiye’de de yakında tekerlekli sandalye hentbolu oynanmaya başlanacak” dedi. Dünya çapındaki organizasyonları Türkiye’de yapmak için başvurular yaptıklarını dile getiren Kılıç, “Plaj hentbolu ile ilgili, altyapı milli takımlarla ilgili şampiyonalara ev sahipliği yapmak için Avrupa Hentbol Federasyonu ile iletişimdeyiz” şeklinde konuştu.

“TEKRAR PLAJLARDA MADALYA ALMAK İÇİN ORGANİZASYONA KATKI SAĞLAYACAĞIZ”

Kılıç sözlerini şöyle devam ettirdi: “Şu an U16 oynayan kızlarımızın U18 olduğunda, şu an U18 oynayan erkeklerimizin de U20 olduğunda A kategorisinde mücadele eden milli takımlarda olmasını sağlamaya çalışacağız. Uzun süredir plajda başarı elde edemiyoruz ama en son Avrupa Şampiyonası elemelerinde finallere gitmeye hak kazandık. İnşallah Mayıs ayının son haftasında Portekiz’de milli takımlarımızı kendi yapacağımız organizasyonlarla destekleyeceğiz ve orada da tekrar plajlarda madalya almak için organizasyona katkı sağlayacağız.”

“HENTBOLU YAYGINLAŞTIRACAĞIZ”

Yeni hazırlanan THF logoları adına açıklama yapan Kılıç, “Bu güzel oyunu, bu federasyonu emektarlarımızdan miras aldık; bunun bir bayrak yarışı olduğunun bilincindeyiz, çok çalışacağız, gençlerimize örnek olacağız ve onlara yeni imkânlar yaratacağız. Oyuncularımız bizim kahramanlarımız, yıldızlarımız, enerjimiz ve vizyonumuzu birlikte gerçekleştireceğimiz takım arkadaşlarımız. Gençlerimiz, çocuklarımız bizim geleceğimiz. Hentbolu yaygınlaştıracağız, öğreteceğiz ve onların bu güzel oyunu, takımlarımızı, hayallerimizin ötesine taşıdıklarına tanıklık edeceğiz” şeklinde konuştu.

2022-2023 HENTBOL SEZONU ERKEKLER VE KADINLAR SÜPER LİGİ FİKSTÜRÜ BELLİ OLDU

THF Başkanı Uğur Kılıç’ın konuşmaları ve logo tanıtım töreninin ardından 10 Eylül’de başlangıcı yapılacak olan 2022-2023 Hentbol Sezonu Erkekler ve Kadınlar Süper Ligi fikstür çekimi törenine geçiş yapıldı. Kura çekimi sonrası 12 takımın yer alacak.

THF Erkekler Süper Ligi fikstüründe ilk hafta maçları şu şekilde:

 • Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü – Mamak Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü
 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü – Trabzon Büyükşehir Belediyespor Kulübü
 • Nilüfer Belediyespor Kulübü – Spor Toto Spor Kulübü
 • Köyceğiz Belediye Spor Kulübü – Ümraniye Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü
 • Beşiktaş Yurtbay Seramik – Mihalıççık Spor Kulübü
 • Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü – Beykoz Belediye Gençlik ve Spor Kulübü

10 takımın yer alacağı THF Kadınlar Süper Ligi’nde çekilen kura sonucu ise ilk hafta mücadeleleri şu şekilde:

 • Kastamonu Belediyesi Gençlik Spor Kulübü – Yalıkavak Spor Kulübü
 • Konyaaltı Belediye Spor Kulübü – Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü
 • Adasokağı Spor Kulübü – Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü
 • Anadolu Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü – İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü
 • Görele Belediyesi Spor Kulübü – Tekirdağ Spor Kulübü

Hentbol Fikstür

Cevap bırakın