Sakarya’nın Süper lig’te Hentbol takımı oluyor

0

Sakarya’nın Süper lig’te Hentbol takımı oluyor

Sakarya Büyükşehir Spor Kulübü başkanı Cevat Ekşi, Eskişehir Ormanspor Kulübü‘nün isim haklarını aldığı haberlere yansıdı. Büyükşehirden salon sporları için önemli bir adım atıldı. Sakarya Büyükşehir Belediye Basket’te yaşanan heyecanın ardından salon sporlarına önem veren Büyükşehir, bu seferde hentbola dikkatini verdi.

Sakarya Büyükşehir Spor Kulübü başkanı Cevat Ekşi, Hentbol Süper Lig Erkekler liginde mücadele eden Eskişehir Orman SK’nın isim hakkını uzun görüşmeler sonrasında almayı başardı. Edinilen bilgilere göre Orman Genel Müdürlüğü’nün kulübün isim hakkını bedelsiz olarak Büyükşehir’e verdiği gelen bilgiler arasında. Takımın aynı zamanda Süper Lig ve Avrupa katılım hakkını da alan Büyükşehir, yarın AKOM‘da 15.30’da bir basın açıklamasında bulunacak.

Eskişehir Ormanspor’un tarihçesi

Eskişehir Ormanspor (erkek hentbol takımı), Eskişehir, Türkiye’de kurulan hentbol takımıdır. Maçlarını 2.000 kişi kapasiteli Porsuk Spor Salonu’nda düzenlemektedir. Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü’nün desteğiyle 2020-21 sezonunda Hentbol 1. Ligi’nde yer alacak olan Rize Gençlik Spor Kulübü‘nün hakları alınarak 2020 yılında takım kuruluşu gerçekleşmiştir.

Takım ilk sezonunda 1. Ligde mücadele etmiş ve şampiyon olarak 2021-22 sezonu için Hentbol Süper Ligi’ne yükselmeyi başarmıştır. Takım, 2021-22 sezonunda mücadele
ettiği Hentbol Süper Ligi’ni 4. sırada tamamladı.

Cevap bırakın