Türkiye Hentbol 1. Ligi’ne Yükselen Takımlar Belirlendi

0

Türkiye Hentbol 1. Ligi’ne Yükselen Takımlar Belirlendi

2021-2022 Hentbol Sezonu Kadın ve Erkek 2. liglerinde final grubu maçları 4-8 Nisan tarihlerinde oynanan maçlar ile sona erdi ve 1. Lig‘e yükselen takımlar belirlendi. Sinop’ta 85. Yıl Kemalettin Sami Paşa ve Merkez Spor Salonu’nda oynanan Kadınlar 2. Lig Final Grubu maçları sonunda gruplarında ilk iki sırayı alan Çaykur Rize spor, Samsun GSK, Eskişehir Hentbol ve Necatibey Ortaokulu takımları Türkiye Hentbol 1. Ligi’ne yükselmeyi başardılar.

Bu dört takım, 2. Lig sıralamasını belirlemek için Final Four maçları oynanacak. Final müsabakaları 22- 23 Nisan 2022 tarihlerinde Ankara’da yapılacak. Ankara THF ve Mamak Başak GSM spor salonlarında oynanan Erkekler 2. Ligi Final Grubu maçları sonunda ise gruplarını ilk üç sırada tamamlayan Yozgat Bld. Bozok Hentbol, Mersin İdman Yurdu Hentbol, Çaykur Rize GSK, Konya Büyükşehir Bld, Rize Bld. ve Dikili Bld. takımları Türkiye Hentbol 1. Ligi’ne sıçradı.

Final gruplarında ilk 2 sırayı alan toplam dört takım Final Four grubunda yarışacak. Gruplarında 3. sırada yer alan Çaykur Rize GSK ile Dikili Bld. takımları ise 5-6’lık müsabakası içerisinde oynayacak. Final müsabakaları 26-27 Nisan 2022 tarihlerinde Amasya’da düzenlenecek.

Cevap bırakın