Türkiye Kadınlar Hentbol Süper Ligi Skorları

0

Türkiye Kadınlar Hentbol Süper Ligi Skorları

Kastamonu Belediyespor Kadın Hentbol Takımı, b’nde sahasında ağırladığı İzmir Büyükşehir Belediyespor’u 36-32 mağlup etti.

Kastamonu Merkez Spor Salonu’nda zor geçen karşılaşmada Kastamonu Belediyespor, İzmir Büyükşehir Belediyespor’u 36-32 mağlup etti. Karşılaşmanın ilk yarısı da Kastamonu Belediyespor’un 16-15 üstünlüğüyle tamamlandı.

Karşılaşmanın ilk yarısı her iki takımın karşılıklı golleriyle ilerledi. Çekişmeli geçen ilk yarıda devreye Kastamonu Belediyespor, 16-15 önde girdi. İkinci yarıya daha hırslı başlayan Kastamonu Belediyespor, oyunun da kontrolünü ele geçirerek farkı açtı. İkinci yarıda oyunda önde giden Kastamonu Belediyespor, karşılaşmanın 50’inci dakikasını 30-26’lü skor ile 4 farklı önde geçti. Hızlı hücumlarla gol için çabalayan Kastamonu Belediyespor, karşılaşmanın son dakikasına 34-28 önde girdi. Son dakikalarda farkı kapatmak için büyük mücadele veren İzmir Büyükşehir Belediyespor, sahadan Kastamonu Belediyespor karşısında 36-32 mağlup ayrıldı.

Karşılaşmada Jovanka Radıcevıc, 11 gol atarak sahada parlarken en skorer isim oldu. İzmir Büyükşehir Belediyespor takımında da Sibel Kıcıroğlu 8 gol atarken Ümmügülsüm Bedel ise 7 gol atarak takımına katkı sundu.

https://betzmarksports.com/wp-content/uploads/2022/04/Turkiye-Kadinlar-Hentbol-Super-Ligi_Kastamonu-Belediyespor_izmir_Buyuksehir_Belediyespor_36-32_betzmarksports.com_.jpg
Turkiye-Kadinlar-Hentbol-Super-Ligi_Kastamonu-Belediyespor_izmir_Buyuksehir_Belediyespor_36-32_betzmarksports.com

“Matematiksel olarak şampiyon olmasak ta büyük oranda öyleyiz”

Karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Kastamonu Belediyespor Antrenörü Hakan Günal, “Bu karşılaşma bizim açımızda sezonun maçıydı. Çünkü bu maç alındığı taktirde yüzde 95 takımımız matematiksel olmasa da şampiyonluğu garantilemiş oluyordu. Oyuncularımı öncelikle tebrik ediyorum. Onlarla gurur duyuyorum hepsiyle. Maçın başından sonuna kadar mücadele ettiler. İzmir maçının bir diğer önemi ise ilk yarıda bir mağlubiyeti var Kastamonu Belediyespor’un.

Bu maçın rövanşının da alınması gerekiyordu. Onu da aldılar. Artık bundan sonra inisiyatif bizde. Konyaaltı maçını da kazandıktan sonra neredeyse yüzde 100 artık şampiyonluğumuzu ilan etmiş olacağız. Matematiksel olmasa bile yüzde 100 şampiyon olduğumuzu söyleyebiliriz. Maç sert oldu, beklediğimiz gibi bir maç oldu. Biz, maç öncesi stratejimizi yüksek tempo üzerine kurmuştuk. Zaman zaman bunu ortaya koyduk ve yüksek tempoyu yakaladığımızda da çok rahat goller bulduk.

Yediğimiz gollerin cevabını hemen hızlı ataklarımızla karşılığını verebildik. Bu da tabii ki bize bir avantaj sağladı. Çünkü bu tempoyu İzmir’in kaldıramayacağını tahmin ediyorduk. Öylede oldu, yorgunluklarla birlikte top kayıpları başladı. Bu da bizim avantajımız oldu. Her arkadaşımı tekrar kutluyorum. Şampiyonluk içinde matematiksel olarak her ne kadar hayırlı olsun diyemesek te öyle gibi görünüyor şu anda” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın