A Milli Basketbol Takımımıza çirkin saldırı!

0

A Milli Basketbol Takımımıza çirkin saldırı!

Son dakika: A Milli Basketbol Takımımıza çirkin saldırı! Gürcistan maçında skandal olay…

A Milli Basketbol Takımı, 2022 Avrupa Şampiyonası A Grubu’nda normal süresi 68-68, birinci uzatma bölümü ise 75-75 beraberlikle sonuçlanan üçüncü maçında Gürcistan’a ikinci uzatma bölümü sonunda 88-83 mağlup oldu. A Milli Takım grupta ilk yenilgisini yaşarken, Gürcistan ise ilk galibiyetini yakaladı.

MAÇ SONUNDA SKANDAL

Maç esnasında Gürcü oyuncu Duda Sanadze, herkesin fark edeceği şekilde oyuncumuz Furkan Korkmaz’a hakaret etti. Korkmaz, bu olayın ardından Sanadze’ye tepki verdi. Tüm oyuncuların dahil olduğu gerginliğin ardından Furkan ve Sanadze hakem tarafından oyundan diskalifiye edildi.

SOYUNMA ODASI KARIŞTI

Furkan Korkmaz, soyunma odası NA giderken hem milli takım heyetinden hem de güvenliklerden birçok kişinin buraya koştuğunu gördü. O anlarda neler yaşandığına dair A Milli Basketbol Takımımızın antrenörü Hakan Demir açıklamalarda bulundu.

“KABUL EDİLEBİLECEK BİR ŞEY DEĞİL”

Hakem kararına yaptığı itiraz sebebiyle Ergin Ataman’ın oyundan ihraç edilmesi üzerine basın toplantısında konuşan Hakan Demir, “Furkan Korkmaz diskalifiye edildikten sonra koridorda rakip takımın 2-3 oyuncusu ve aynı zamanda güvenlik görevlilerinin oyuncumuz ile kondisyonerimize saldırmaları, bir kavgaya dönüşmesi olacak şey değil. Bizim açımızdan kabul edilebilecek bir şey değil.” açıklamasında bulundu.

KARŞILAŞMADA YAŞANANLAR

Taraftarları önünde oynanan maça hızlı başlangıç yapan Gürcistan, boyalı alanda bulduğu basketlerle 5. dakikaya 10-5 önde girdi. Savunmasını sertleştirerek rakibini yavaşlatan A Milli Takım, organize hücumlarla kaydettiği basketlerle üstünlüğü ele geçirdi ve ilk periyodu 25-19 üstünlükle tamamladı.

İkinci periyoda Sertaç Şanlı ve Cedi Osman’ın basketleriyle başlangıç yapan A Milli Takım, 12. dakikada farkı 10 sayıya (29-19) yükseltti. Daha sonra yaptığı hücumları istediği gibi değerlendiremeyen ve çok top kaybı yaşayan ay-yıldızlı takım karşısında 14-0’lık seri yakalayan Gürcistan, 19. dakikada 33-29 öne geçti. A Milli Takım bu periyotta sadece 8 sayı bulurken, Gürcistan soyunma odasına 36-33 üstünlükle gitti.

Karşılaşmada ikinci yarının ilk bölümünde karşılıklı basketler yaşanırken, 25. dakikaya 43-41 Gürcistan’ın üstünlüğüyle devam edildi. Hücumda bir türlü ritim yakalayamayan ve savunmada da zaman zaman zorluk çeken A Milli Takım karşısında McFadden, Shermadini ve Andronikashvili ile etkili olan Gürcistan son periyoda da 53-49 üstün girdi. Dördüncü periyoda Alperen Şengün, Melih Mahmutoğlu ve Furkan Korkmaz’ın basketleriyle başlangıç yapan A Milli Takım, 33. dakikada skoru 55-55 yaptı.

Daha sonra karşılıklı basketlerle devam eden ve takımların birbirlerine üstünlük kurmakta zorlandığı çekişmeli maçta son dakikaya 66-66 berabere kaldılar, giriş yapıldı. Son dakikada Gürcistan yaptığı ilk hücumdan boş dönerken, A Milli Takım, Alperen Şengün’ün kaydettiği basketle bitime 11 saniye kala 68-66 öne geçmiş oldu. Daha sonra Gürcistan’ın yaptığı hücumda Mamukelashvili attığı basketle bitime 2 saniye kala skoru 68-68 yaptı. A Milli Takım son 2 saniyedeki hücumundan sayı çıkaramazken, normal süresi 68-68 berabere biten maç
uzatmaya kaldı.

A Milli Takım’ın Sertaç Şanlı ve Cedi Osman ile sayı ürettiği, Gürcistan’ın da dış atışlardan McFadden ile karşılık verdiği ilk uzatma bölümü 75-75 berabere sonlanırken, maçta ikinci uzatma bölümüne geçildi. İkinci uzatma bölümünde daha iyi bir performans sergileyen Gürcistan, salondan 88-83 galibiyetle ayrıldı.

A Milli Takım, gruptaki dördüncü maçını 6 Eylül Salı günü Belçika ile yapacak. Gürcistan ise dördüncü maçında aynı gün Bulgaristan ile kozlarını paylaşacak.

Öneri Basketbol Haberi:  Türkiye-İspanya Basketbol Maçı Ne Zaman Saat Kaçta?

Cevap bırakın