Basketbol Transfer Haberleri – Pierria Henry Fenerbahçe Beko’ya veda etti!

0

Basketbol Transfer Haberleri – Pierria Henry Fenerbahçe Beko’ya veda etti!

ING Basketbol Süper Ligi‘ni şampiyon’lukla tamamlayan Fenerbahçe Beko’da gelecek sezon adına kadro yapılanması kapsamında çalışmalar sürdürülüyor. Fenerbahçe’liler kadroya Jonathan Motley ve Samet Geyik gibi isimler takviye edilirken bir yandan da ayrılıklar yaşanmaya devam ediliyor. Son olarak geride bıraktığımız sezonda elde edilen şampiyonlukta büyük katkısı olan Pierria Henry ile yolların ayrılacağı duyuruldu. Oyun kurucu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Kanarya’dan ayrıldı.

Dimitris Itoudis’i başantrenörlüğe getiren Fenerbahçe Beko, kadrosunu Johnathan Motley ve Samet Geyik gibi iki isimle kuvvetlendirmiş oldu. Sarı Lacivertliler’de bugün ise bir veda deneyimlendi. Geçtiğimiz yaz Bitci Baskonia’dan Fenerbahçe Beko‘ya katılan Senegalli oyuncu, sosyal medya hesabından yaptığı duygusal bir paylaşım sonucu vedalaştı. “Koşulsuz sevgi için herkese teşekkür ederim” diyerek sözlerine başlayan Pierria Henry, “Sezon başında kuzenimi ve sezon boyunca sevdiklerimi kaybettiğimde beni kucakladınız ve bu harika ailenin bir parçası olmama izin verdiniz.

Başından beri şampiyon olmamız sır değildi ve şampiyon olmamız kaderimizdi. Zorluklara karşı birlikte durmasaydık asla güçlü bir şekilde bitiremezdik. Bu, sadece (tartışmalı Avrupa’nın en iyi takımını) yenmemizi değil, aynı zamanda hepimizin bildiği şeye dönüşmemize izin verdi! (Avrupa’nın en iyi takımı) Bir grup iyi kalpli insanla çevrili olduğum için son derece minnettarım ve kutsanmış durumdayım. Tüm çalışan kardeşlerime. Bu sezondan çok şey öğrenip, kazandım. Harika bir deneyim yaşadım, vahi, harika, eğlenceli, bir sürü harika anı. Tekrar buluşana kadar bu benim şimdilik vedam. Sonsuz minnetle, sevgiyle ve şampiyonluk mentalitesiyle” ifadelerine yer verdi.

Haziran 2021’de Fenerbahçe Beko’nun kadrosuna dahil olan oyun kurucu, Sarı Lacivertliler ile toplam 28 EuroLeague karşılaşmasında süre aldı. Senegalli oyun kurucu, maç başına 7.9 sayı, 3.4 ribaund ve 4.2 asist ortalamalarıyla mücadele verdi. The Athletic’in Washington Wizards muhabiri John Robbins, Pierria Henry’nın Washington Wizards’ın hafta sonu düzenleyeceği basketbol kampının katılımcılarından biri olacağının duyurusunu yaptı.

Cevap bırakın