Beşiktaş Transfer Haberi! Burak Yılmaz Kara Kartal Yolunda

0

Beşiktaş Transfer Haberi! Burak Yılmaz Kara Kartal Yolunda

Burak Yılmaz Beşiktaş Yolunda: Lille formasıyla yakaladığı şampiyonluktan sonra kariyer finalini Beşiktaş’ta yapmak isteyen Burak Yılmaz, Beşiktaş’a dönmek istiyor. Yönetimin olumlu baktığı 36 yaşındaki futbolcu, Ismael’in onayı halinde Siyah-Beyazlı formayı giyecek.
Fransa Lig 1 ekibi Lille’de geçen sezon yaşadığı şampiyonluğun ardından dönem bitiminde vedaya hazırlanan Burak Yılmaz, Türkiye’ye geri dönüşe sıcak bakmıştı. 36 yaşında olmasına rağmen formda bir görüntü ortaya koyan Burak, 1 sezon Beşiktaş ’ta oynayıp jübile yapmaya olumlu bakıyor. Beşiktaşlı idarecilerin dönme kararına sıcak baktığı başarılı futbolcu için son kararı, teknik direktör Valerien Ismael verecek. Sezon sonunda Michy Batshuayi ve Cyle Larin’le yollarını ayırmaya hazırlanan Kara Kartal’da Fransız teknik adam, Burak konusunda kararı da verecek. Genç direktör, tecrübeli isim için çalışmalara başladı.

https://betzmarksports.com/wp-content/uploads/2022/04/betzmarksports-transfr-haberleri-son-dakika-burak_yilmaz_besiktas-transferi.jpg
betzmarksports-transfer-haberleri-son-dakika-burak_yilmaz_beşiktaş-transferi

‘Niye istemeyeyim…’

Beşiktaş kongre üyesi olan Burak Yılmaz, geçen yıl Fanatik’e yaptığı kişisel açıklamada, “Beşiktaş’tan ayrılırken çok önemli bir meblağ bıraktım. Beşiktaş için her zaman iyi düşüncelere sahibim. Bana ayrılırken, ‘Türkiye’ye geri dönersen Beşiktaş’ta tekrar oynamak ister misin’ diye sormuşlardı. Dönersem Beşiktaş’ta oynamayı niye istemeyeyim” şeklinde ifade etmişti.

‘Önünde sadece 12 gol var…’

Deneyimli golcünün babası Fikret Yılmaz, oğluyla ilgili olarak birkaç ay önce yaptığı açıklamada, “Biz Adanalıyız. Burak, Avrupa’da devam edip teknik direktörlük lisansı da alabilir, diğer taraftan buraya da gelebilir. Ben burada 200 golü geçmesini istiyorum. Kendisine layık bir takımda oynayıp, 200 golü geçip, futbola veda etmesini istiyorum” şeklinde konuştu. Burak’ın Süper Lig ’de 13 sezonda çıktığı 327 maçta 188 golü bulunuyor. Burak, ligdeki son sezonunda 2019-20’de Beşiktaş’tayken 25 maçta 13 gol atmıştı.

Burak Yılmaz, geçen sezon ortaya koyduğu başarılı performansla Lille’i Fransa Lig 1 şampiyonluğuna taşıyan en önemli etken olmuştu.

Cevap bırakın