Dimitris Pelkas İçin Teklif 14 Milyon Euro

0

Dimitris Pelkas İçin Teklif 14 Milyon Euro

Dimitris Pelkas için veda vakti yaklaşıyor. Bu sezonun başında 12 milyon euroluk teklif gelmesine rağmen Fenerbahçe’de forma giymeye devam eden Yunan yıldız takım ile yollarını ayırıyor. Dimitris Pelkas için 12 milyon euroyu reddeden Fenerbahçe’nin tecrübeli futbolcunun taliplerinden istediği rakam öğrenildi. Fenerbahçe Dimitris Pelkas haberleri ile çalkalanıyor. Geçtiğimiz sezon Erol Bulut‘un özel isteği ile transfer olan ve gösterdiği performans ile geçtiğimiz yılın yıldızı olan Yunan yıldızı İtalya’dan iki ekip takımını istiyor.

Dimitrik Pelkas İçin 12 Milyon Kabul Edilmemişti

Fenerbahçe‘de bu sezona istediği gibi başlangıç yapamayan ve Vitor Pereira ile de yıldızı barışmayan Dimitris Pelkas sakatlıkların da etkisiyle geçen sezonki performansını yakalayamadı. Yunan orta saha oyuncusuna sezon başında 12 milyon euroluk teklif gelmiş, Başkan Ali Koç bu teklifi kabul etmemişti.

İtalya’nın İki Köklü Ekibi Transfer İçin Talip

Yunanistan basınına göre Dimitris Pelkas’a İtalya’dan Bologna ve Verona talip oldu. 4 milyon euroluk bir bonservis ile Fenerbahçe’ye teklif götüren İtalyan ekiplerinin bu teklifine Fenerbahçe sıcak bakıyor.

Dimitris Pelkas’ın Değerlendirmesi

Bu sezon Fenerbahçe ile 33 maça çıkan Dimitris Pelkas 5 gollük önemli bir katkı sağladı. Asist katkısı sunamayan 28 yaşındaki isim 1266 dakika sahada kalarak performansını ayakta tuttu.

Cevap bırakın