Dünya Kız Çocukları Günü

0

Dünya Kız Çocukları Günü

Dünya Kız Çocukları Günü mesajları (resimli-yeni), sözleri 2023 En güzel, anlamlı, uzun ve kısa 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü mesajları ve sözleri…

Dünya Kız Çocukları Günü her sene 11 Ekim tarihinde kutlanıyor. Bu tarihin gelmesiyle beraber yeni, anlamlı ve resimli Dünya Kız Çocukları Günü mesajları araştırılmaya başlanıyor. Anlamlı, yeni ve resimli Dünya Kız Çocukları Günü mesajları ve sözleri…

Dünya Kız Çocukları Günü Mesajları

Kız çocuklarının çalıştırılmadığı, istismara uğramadığı, evlendirilmediği okutulduğu bir dünya ümidiyle ”Dünya Kız Çocukları Günü” kutlu olsun. Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun. Çocuklarımızı seviyor ve gelecekte iyi bireyler olmaları için çalışıyoruz…

Kız çocuklarının eşitçe eğitim alabildiği, ayrımcılığa maruz kalmadığı, hayatları boyunca kendi kararlarını  alabildiği bir dünya diliyoruz.

Güçlü kızlar, güçlü yarınlar demektir. Dünya, hayallerini gerçekleştiren kız çocukları ile güzelleşecek. Bana dünyayı kucakla deseler, ben gider kızıma sarılırım. Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun… Kızlarınıza, akıllarıyla, bilgileriyle zekalarıyla, kişilikleriyle, kimlikleriyle var olmayı öğretin.

Dünya Kız Çocukları Günü’nde kız çocuklarımıza kendi ayaklarının üzerinde özgürce durabildikleri, ayrımcılığın olmadığı, başarı dolu bir gelecek diliyorum.

Dünyadaki tüm kız çocuklarının eğitim, sağlık, beslenme, korunma ve sosyal hizmetler gibi temel haklardan eşit şekilde yararlanması dileğiyle Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun.

Geleceğe umutla bakmamızı sağlayan kızlarımızın 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nü kutluyorum. görev olduğunu hatırlama günü.

Cevap bırakın