Fenerbahçe’den Sinan Gümüş Kararı Çıktı

0

Fenerbahçe’den Sinan Gümüş Kararı Çıktı

Fenerbahçe‘de transferin son gününe dek gelen tekliflere rağmen takımına veda etmeyen Sinan Gümüş’e ani bir kararla futbol yasağı geldi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, teklifleri kabul etmeyen Gümüş’ü Mayıs ayına kadar bir kulübe vermeyeceğini açıklamıştı. Ancak Sinan Gümüş lisansı çıkmasına rağmen kadroda düşünülmüyor.

Geneo’da da Kadro Dışı Kalmıştı

Emre Belözoğlu’nun sportif direktörlük yaptığı dönemde İtalya’nın Genoa takımından transfer edilen Sinan Gümüş, kadro dışı kalmıştı.

Fatih Karagümrük ve Alanyaspor‘dan gelen teklifleri kabul etmeyen Sinan Gümüş, sarı lacivertli formayla 20 maça çıktı. 3 gol atan Gümüş, bir de asist yaptı.

Veto Edildi

Sabah’ın yaptığı habere göre Fenerbahçe’nin önerdiği takımları geri çeviren Sinan Gümüş, kendi anlaştığı Kasımpaşa da veto edilince futbolla ayrı düştü.

Fenerbahçe’de Sinan Gümüş krizinde son söz takım yönetimine aitti. Kadro dışı bırakılan 27 yaşındaki oyuncu, bizzat Başkan Ali Koç’un ilettiği, Almanya ve Karagümrük’ten gelen bonservisli teklifleri elinin tersiyle itmişti.

Fenerbahçe Kapılarını Kapattı

Transferin son günlerinde ise Kasımpaşa ile anlaşan Sinan Gümüş’e bu kez de Fenerahçe’nin kapıları kapandı.

Buna göre 5 Ocak 2022’de başlayacak ara transfere kadar Sinan hiçbir takımla antrenmanlara dahil olamayacak ve lisansı çıkarılmış olsa bile Fenerbahçe forması giyemeyecek ancak 500 bin Euro’luk yıllık ücretini almaya devam edecek.

Cevap bırakın