Galatasaray’dan 3 bomba birden! Transferlerin maliyeti belli oldu

0

Son dakika: Galatasaray’dan 3 bomba birden! Transferlerin maliyeti belli oldu

Galatasaray dün piyasa değerleri toplam 34 milyon Euro olan üç önemli futbolcuyu kadrosuna ekledi. Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur’un büyük katkı sağladığı üç transferden Seferovic 3.5 milyon Euro’luk satın alma opsiyonu konularak kiralandı. Leo Dubois için Lyon’a 2.5 milyon Euro ödeme yapılacak. Son olarak Hoffenheim’da oynayan çok yönlü orta saha oyuncusu Grillitsch için ise bonservis ücreti
verilmeyecek.

Galatasaray’dan Transfer Şovu Daha önceden kadrosuna Kazımcan Karataş, Abdülkerim Bardakçı ve Sergio Oliviera’yı ekleyen Galatasaray dün üç transfer birden gerçekleştirdi. Sarı kırmızılı ekip, Benfica’dan Haris Seferovic, Lyon’dan Leo Dubois ve Floran Grillitsch’i kadrosuna dahil etti. Bu üç isimle ani bir görüşme trafiğine giriş yapan Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur, titizlik ve gizlilik içinde transfer çalışmalarını sürdürdü. Timur, bütün eleştirilere rağmen toplam piyasa değeri 34 milyon Euro olan 3 oyuncuyu Galatasaray’a uygun şartlarda transfer etti.

Dubois Lyon’da Kaptanlık Yaptı Sacha Boey ile yaşanan ayrılığın ardından sağ bek takviyesi için uzun zamandır çalışan Galatasaray’ın tercihi ise Olympique Lyon’da forma giyen Leo Dubois oldu. 27 yaşındaki futbolcu kulübü tarafından 6 milyon Euro bedelle satış listesine eklendi. Lyon kulübüyle anlaşmaya oturan Erden Timur uzun görüşmelerin ardından Fransızları 2.5 milyon Euro karşılığında anlaşmaya ikna etti. Temmuz 2018’de Nantes’dan bedelsiz geldiği Lyon’da kaptanlık da yapan Dubois sağlık kontrollerinden geçtikten sonra imzayı atıp hafta içinde Galatasaray takımına katılacak. Floran Grillitsch Adeta Bir Joker Galatasaray’ın diğer transferi ise Floran Grillitsch oldu. Geçen sezon Bundesliga’da Hoffenheim takımında 18 maçta görev alan 26 yaşındaki futbolcu bedelsiz olarak kulübe dahil edildi. Çok yönlü bir isim olan,
hem 6 hem de 8 numara pozisyonlarında forma giyen Grillitsch Hoffenheim’da geçen sezon çıktığı 18 maçın 12’sinde stoper, 5’inde ön libero, 1’inde merkez orta sahada olarak oynadı.

Galatasaray forvet için de Benfica’dan Boşnak asıllı İsviçreli oyuncu Haris Seferoviç’i bünyesine dahil etti. Seferoviç satın alma opsiyonuyla kiralanması tamamlandı. 15 Maç Oynarsa Tapusu Galatasaray’ın Olacak Seferoviç’in transfer görüşmeleri epey zorlu geçti. Galatasaray’ın kiralama talebiyle kapısını çaldığı Benfica sözleşmeye satın alma opsiyonu koyulmasını şart olarak belirledi. Sarı kırmızılılar, geçen sezon sakatlığı yüzünden 29 maç kaçıran yıldız oyuncunun kabarık sakatlık geçmişinden çekindiği için ilk başta bu fikre katılmadı. Benfica opsiyon maddesinde diretirken Erden Timur’un çabaları sayesinde bir formül üretildi. Buna göre Seferovic, bu sezon Galatasaray ile 15 resmi maça çıkarsa satın alma opsiyonu devreye girecek ve sarı kırmızılılar 3.5 milyon Euro karşılığında oyuncuyu transfer edebilecek. İsviçreli futbolcu bugün üçüncü kez sağlık kontrolünden geçecek ve herhangi bir sorun çıkmazsa imzalayacak.

Cevap bırakın