İşitme Engelli Kadın Voleybol Milli Takımı Olimpiyat Şampiyonu Oldu

0

İşitme Engelli Kadın Voleybol Milli Takımı Olimpiyat Şampiyonu Oldu

Brezilya’da düzenlenen 24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatları‘nda Türkiye Kadın Voleybol Takımı, İtalya’yı 3-1 mağlup ederek tarihinde ilk defa şampiyon olmayı başardı. İşitme Engelli Kadın Voleybol Milli Takımımız tüm halkı gururlandıracak bir başarı elde ederek tarihe adını altın harflerle yazdırdı.

Brezilya’da düzenlenen 24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunları’na son dünya şampiyonu unvanı ile gelen kadın Voleybol Milli Takımımız, finalde İtalya’yı 3-1 yenerek altın madalyayı sonuna kadar haketti. Ay-yıldızlılar böylece oyunlar tarihinde ilk kez olimpiyat şampiyonu oldu.

Bakan Kasapoğlu’ndan Tebrik Mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatları’nda (Deaflympics) altın madalya kazanarak olimpiyat şampiyonu olan İşitme Engelliler Kadın Voleybol Milli Takımı’nı tebrik ettiği bir mesaj yayınladı.

Bakan Kasapoğlu, yayımladığı tebrik mesajında, “Brezilya’nın Caxias do Sul kentinde düzenlenen 24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunları’nda İtalya’yı mağlup ederek altın madalya kazanan Türkiye İşitme Engelliler Kadın Voleybol Milli Takımı‘mızı yürekten tebrik ediyorum. Harika bir performans gösteren milli voleybolcularımızı tek tek kutluyor, bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın