İşte Filenin Sultanları’nın Dünya Şampiyonası’ndaki Rakipleri

0

İşte Filenin Sultanları’nın Dünya Şampiyonası’ndaki Rakipleri

FIVB Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda mücadele verecek olan A Milli Kadın Voleybol Takımı‘nın, grup aşamasında karşılaşacağı isimler belli oldu.

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Dünya Şampiyonası B Grubu’nda Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Güney Kore, Tayland ve Hırvatistan ile karşılaşacak.

Maç, Hollanda ve Polonya’nın ev sahipliğinde 23 Eylül – 15 Ekim 2022 tarihleri arasında 24 takımın katılımıyla organize edilecek.

FIVB Kadınlar Dünya Voleybol Şampiyonası’nda gruplar şu şekilde:

A Grubu: Hollanda, İtalya, Belçika, Porto Riko, Kamerun, Kenya

B Grubu: Türkiye, Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Güney Kore, Tayland, Hırvatistan

C Grubu: A.B.D., Sırbistan, Almanya, Bulgaristan, Kanada, Kazakistan

D Grubu: Brezilya, Çin, Japonya, Kolombiya, Arjantin, Çekya

voleybol-a-milli-kadin-takimi-filenin-sultanlari-2022-dunya-sampiyonasi-ceyrek-final-yari-final-final-maclari

2022 FIVB Kadınlar Dünya Voleybol Şampiyonası’nda karşılaşmalara Polonya’nın Lodz, Gliwice ve Gdansk, ile Hollanda’nın Rotterdam, Arnheim ve Apeldoorn şehirleri olmak üzere toplam 6 şehir ev sahibi olacak.

Organizasyonun grup aşamasında 24 takım 4’erli olarak 6 gruba ayrılacak. 23 Eylül-2 Ekim 2022 tarihleri arasında oynanacak olan grup karşılaşmalarının ardından gruplarını ilk dört sırada tamamlayan takımlar ikinci tura yükselecek.

İkinci tur karşılaşmaları, 16 takımın katılımıyla 4-9 Ekim 2022 tarihleri arasında oynanacak. İkinci tur karşılaşmalarının ardından gruplarını ilk dört sırada tamamlayan takımlar üçüncü tura yani çeyrek finale yükselecek.

Üçüncü tur (Çeyrek Final) karşılaşmaları, 11 Ekim 2022 tarihlerinde 8 takımın (4’erli 2 grup) katılımıyla oynanacak. Çeyrek final karşılaşmalarının ardından gruplarını ilk iki sırada tamamlayan takımlar yarı finale yükselecek. 2022 FIVB Dünya Şampiyonası’nda yarı final mücadeleleri ise 13 Ekim’de oynanacak.

Organizasyon, 15 Ekim’de oynanacak final karşılaşmasıyla sonlanacak.

#voleybol-haberleri

Cevap bırakın