LeBron James 11 yıl sonra Drew League’de

0

LeBron James 11 yıl sonra Drew League’de

Drew League nedir? Drew League’de kimler yer alıyor? Drew League’de NBA oyuncuları oynayabiliyor mu?

LeBron James ve DeMar Derozan, Drew League’de maça çıktı. LeBron James 42, DeMar Derozan ise 30 sayıyla maçı tamamlanırken iki oyuncun yer aldığı MMC Heaters, sahaya galip olarak veda etti.

LeBron James’le birlikte Chicago Bulls’tan DeMar DeRozan’ın da yer aldığı MMV Cheaters, Black Pearl’ü 104-102 yendi. James maçı 42 sayı, 16 ribaunt, 4 top çalma ve 3 asistle, DeRozan ise 30 sayı ve 14 ribauntla bitirdi. Ligin başkanı Dino Smiley, ESPN‘e verdiği demeçte bu sene Kyrie Irving’in de maça çıkmasını beklediklerini ancak yıldız oyuncunun yer almayacağını söyledi.

Drew League nedir?

1973 yılında Los Angeles’ta kurulan Drew League, profesyonel ve amatör basketbolcuların bulunduğu yarı-amatör bir lig. NBA oyuncularının da zaman zaman ligde sahaya çıkmasıyla beraber popülerliği artan ligde 24 takım yer alırken geçtiğimiz sezon bu sayı 28’e çıktı. Lokavt ilgiliyi artırdı

NBA‘de 2011’deki lokavtın ardından oyuncuların lige dahil olmasıyla birlikte organizasyonun popülerliği arttı. Kurulduğu yıldan itibaren her sezon, farklı ülkelerden sporcuların da katılmasıyla gelişen ligde şu ana kadar 20 bine yakın sporcu parkeye çıktı.

Hangi NBA yıldızları Drew League’de oynadı?

Bu sezon tekrar Drew League’de yer alan LeBron James, daha önce 2011’de de parkeye çıkmıştı. James’e ek olarak daha önce Kobe Bryant, Kevin Durant, Paul George, James Harden, Chris Paul, ve John Wall gibi isimler de Drew League’de yer almıştı.

Cevap bırakın