Milletler Ligi’nde Şampiyon İtalya

0

Milletler Ligi’nde Şampiyon İtalya

FIVB Milletler Ligi final maçında altın madalya için İtalya ve Brezilya kozlarını paylaştı. Final müsabakasında İtalya, rakibi Brezilya’yı 3-0 yenerek şampiyon oldu ve altın madalyanın kazananı oldu. Ankara Spor Salonu’nda gerçekleşen final maçında ilk sete İtalya daha iyi başladı. İtalya’nın 7-3 öne geçmesiyle birlikte Brezilya ilk molayı talep etti. Moladan sonra İtalya etkili performansını sergiledi ve teknik molaya 12-6 üstünlükle girdi. İtalya’nın 16-10 öne geçmesinin ardından Brezilya ikinci molayı istedi.

Molanın ardından Brezilya, İtalya’nın direncini kırmayı başararak oyunun son bölümünde durumu 23-21’e ulaştırdı ama buna rağmen ilk seti İtalya 25-23 kazanarak üstünlük elde etti. Finalin ikinci setinde oyun dengede başladı. Karşılıklı sayıların olduğu mücadelede teknik molaya İtalya 12-09 üstünlükle girdi. Moladan etkili dönen İtalya, durumu 19-13’e getirmeyi başardı. Setin sonunda İtalya üstünlüğünü korudu ve ikinci seti 25-22 önde bitirdi.

Final maçının üçüncü setine Brezilya maçta ilk defa öne geçerek 7-5’lik skor elde etti. Setin devamında Brezilya, teknik molaya da 12-11 önde girdi. Molanın ardından İtalya etkili bir oyun sergileyerek durumu 18-14’e getirdi. Setin son bölümünde Brezilya arka arkaya kaydettiği sayılarla skoru 21-21 yaptı ve oyunu dengeledi. Brezilya’nın son bölümdeki etkili oyununa rağmen İtalya, üçüncü seti 25-22 galip gelerek toplamda skoru 3-0’a taşıdı ve Milletler Ligi’nin şampiyonu olarak altın madalyayı elde etti.

Şampiyon İtalya’nın voleybolcularına altın madalyaları Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Başkanı Ary Graça ve Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ teslim etti. İtalya’da şampiyonluk kupasını turnuvanın en iyi oyuncusu Paola Egonu, Ary Graça’nın elinden almayı başardı. Turnuva’da ikinci olan Brezilya gümüş madalya alırken, üçüncü Sırbistan ise bronz madalyanın sahibi oldu. Milletler Ligi’nin En’leri Milletler Ligi’nin

En Değerli Oyuncusu: Paola Egonu (İtalya) En İyi Pasör: Alessia Orro (İtalya) En İyi Smaçörler: Caterina Bosetti (İtalya), Gabri (Brezilya)
En İyi Orta Oyuncular: Ana Carolina (Brezilya), Jovana Stevanovic (Sırbistan)
En İyi Pasör Çaprazı: Paola Egonu (İtalya)
En İyi Libero: Monica De Gennaro (İtalya)
SALON: Ankara Spor Salonu
HAKEMLER: Nurper Özbar (TUR), Rene Karina Noemi (ARG)
İTALYA: Marina, Alessia, Sara, Ofelia, Monica(L), Eleonora(L), Alessia, Chiara, Cristina, Anna, Elena, Chinel, Fatime, Ogechi
BREZİLYA: Julia, Carolina, Moreir, Nunes(L), Rosamaria, Macris, Silva, Gabri, Menezes, Natalia(L), Giovanna, Kisy, Isabelle, Loren.
SETLER: 25-23, 25-22, 25-22
SÜRE: 1 saat 20 dakika (28, 26, 26)

Cevap bırakın