Real Madrid’in Yıldızı Karim Benzema’ya Oy Çıktı

0

Real Madrid’in Yıldızı Karim Benzema’ya Fransa Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Oy Çıktı

Fransız yıldız, başarılı performansıyla ülkesinde popülerliğini başka boyutlara taşıdı. Karim Benzema‘nın saha içindeki başarısı saha dışında da insanlara ilham verdiği biliniyor.

RMC Sport‘un haberine göre, Fransa’daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bir Fransız vatandaşı Karim Benzema’ya oy verdi. Tahmin edilebileceği gibi, oyu geçersiz sayıldı. Seçim komisyonu temsilcileri ise olaya şaşkınlıkla izledi.

Tarihe Geçti

Karim Benzema, PSG ve Chelsea’ye karşı üst üste yaptığı iki hat-trick ile adını tarihe yazdırdı. Fransız forvet, Şampiyonlar Ligi’nde bunu başaran dördüncü oyuncu olurken bunu daha önce başaran diğer isimler Cristiano Ronaldo, Lionel Messi ve Luiz Adriano’dur.

Övgüler Yağıyor

Teknik direktör Carlo Ancelotti, Benzema için neyin değiştiği sorusuna, “Liderliği. Artık liderlik rolünü daha fazla üstleniyor. Her geçen gün daha önemli bir oyuncu haline geliyor. Sürekli kendini geliştiriyor” cevabını verdi.

Eski takım arkadaşı Casillas ise Twitter’da yaptığı paylaşımda Benzema’ya övgüler yağdırdı.

“K9 Örümcek Adam. K9 Wolverine. K9 kapıcınız, K9 en iyi arkadaşınız, K9 büyükanneniz. K9 ABD başkanı. K9 paraşütle atlama eğitmeniniz. K9 şans meleğiniz, K9 bir tanrı!”

Cevap bırakın