Son dakika Fenerbahçe transfer haberi! Flaş Willian Arao hamlesi

0

Son dakika Fenerbahçe transfer haberi! Flaş Willian Arao hamlesi

Betis’in 7 milyon Euro’luk talebi sebebiyle Wiliam Carvalho’da problem yaşayan Sarı-Lacivertliler, Willian Arao için Flamengo’ya 3 milyon Euro teklif götürdü. Brezilya kulübü ile pazarlıklarına devam eden Fenerbahçe yönetimi C planını da belirledi. Bonservisi Lommel’de bulunan Vinicius Souza için de her an girişimde bulunabileceği fade edildi.

Fenerbahçe yönetimi, Jorge Jesus’un raporu sebebiyle transfer çalışmalarını sürdürüyor. Sarı-Lacivertliler, Portekizli hocanın sisteminde çok önemli bir yeri olan 6 numara pozisyonuna takviye yapmak için büyük bir çaba veriyor.

Görüşmeler Tıkandı

Yönetim, Jesus’un listesinin ilk sırasında olan William Carvalho için Real Betis’le pazarlıklarına yaklaşık 20 gündür devam ediyordu. Ancak verilen bilgilere göre görüşmeler büyük oranda durduruldu. Portekizli futbolcu ile el sıkışan Fenerbahçe, İspanyol kulübüne 3.5 milyon Euro’luk teklifte bulunmuştu. Ancak Betis, Carvalho’nun sözleşmesindeki çıkış maddesi olan 7 milyon Euro’dan aşağıya inmeyince şu an itibariyle pazarlıklar noktalanma aşamasına geldi. Sarı-Laciverliler bunun üzerine Jesus’un listesinin ikinci sırasındaki William Arao ile temasları hızlandırdı. Brezilya ekibi Flamengo’da forma giyen ünlü futbolcu, Jesus’un eski öğrencisi oldu. 29 yaşındaki Arao’nun kulübüyle sözleşmesi 31 Aralık 2023’te sona erecek. Alınan bilgilere göre Flamengo, Brezilyalı futbolcu için 5 milyon Euro istiyor.

Pazarlıklar Devam Ediyor

Fenerbahçe’nin 3 milyon Euro’luk teklif yaptığı ve pazarlıkların sürdüğü biliniyor. Yönetim C planı olarak gördüğü Vinicius Souza için de her an resmi girişimlere her an başlayabilir. Kısa süre içinde Belçika kulübü Lommel’le temas sağlanması ve Sambacı için teklif yapılması için geri sayım başladı.

6 Yıldır Flamengo’da

Sao Paulo altyapısında futbola başlayan Arao ardından Corinthians, Portuguesa, Chapecoense, Atletico Mineiro ve Botafogo formalarını sırasıyla giydi. Ünlü futbolcu 2016 yılından bu yana Flamengo’da görev yaptığı biliniyor.

Cevap bırakın