Wimbledon 2022: Novak Djokovic, Rafael Nadal ve Andy Murray ile Erkekler Kura Çekimi

0

Wimbledon 2022: Novak Djokovic, Rafael Nadal ve Andy Murray ile Erkekler Kura Çekimi

Novak Djokovic ünvanını koruyor, ancak Rafael Nadal, bu yıl Avustralya ve Fransa Açık’ı kazanarak 22 büyük galibiyete imza attığı bir takvim Grand Slam’i için yolda; İngiliz Andy Murray, tekler mücadelesinde Wimbledon’a geri dönüyor. All England Lawn Tennis Championships, Wimbledon, 2022’deki tek erkekler etkinliğinden tam beraberlik ve sonuçlar.

Gentlemen’s Singles Draw (Parantez içinde sıralamalar) ve Oyuncu İsimleri

Yarı Finaller

Üst Yarı

Novak Djokovic (Ser) (1) vs Cameron Norrie (Gbr) (9)

Alt Yarı

Nick Kyrgios (Avustralya) vs Rafael Nadal (Spa) (2)

Çeyrek Final

Üst Yarı

Novak Djokovic (Ser) (1) bt Jannik Sinner (Ita) (10) 5-7 2-6 6-3 6-2 6-2

Cameron Norrie (Gbr) (9) bt David Goffin (Bel) 3-6 7-5 2-6 6-3 7-5

Alt Yarı

Nick Kyrgios (Avustralya) bt Cristian Garin (Chi) 6-4 6-3 7-6 (7-5)

Rafael Nadal (Spa) (2) bt Taylor Fritz (ABD) (11) 3-6 7-5 3-6 7-5 7-6 (10-4)

Dördüncü Tur

Üst Yarı

Novak Djokovic (Ser) (1) bt Tim Van Rijthoven (Ned) 6-2 4-6 6-1 6-2

Jannik Sinner (Ita) (10) bt Carlos Alcaraz (Spa) (5) 6-1 6-4 6-7 (8-10) 6-3

David Goffin (Bel) bt Frances Tiafoe (ABD) (23) 7-6 (7-3) 5-7 5-7 6-4 7-5

Cameron Norrie (Gbr) (9) bt Tommy Paul (ABD) (30) 6-4 7-5 6-4

Alt Yarı

Cristian Garin (Chi) bt Alex De Minaur (Avustralya) (19) 2-6 5-7 7-6 (7-3) 6-4 7-6 (7-6)

Nick Kyrgios (Avustralya) bt Brandon Nakashima (ABD) 4-6 6-4 7-6 (7-2) 3-6 6-2

Taylor Fritz (ABD) (11) bt Jason Kubler (Avustralya) 6-3 6-1 6-4

Rafael Nadal (Spa) (2) bt Botic Van de Zandschulp (Ned) (21) 6-4 6-2 7-6 (8-6)

Üçüncü Tur

Üst Yarı

Novak Djokovic (Ser) (1) bt Miomir Kecmanovic (Ser) (25) 6-0 6-3 6-4

Tim Van Rijthoven (Ned) bt Nikoloz Basilaşvili (Geo) (22) 6-4 6-3 6-4

Jannik Sinner (Ita) (10) bt John Isner (ABD) (20) 6-4 7-6 (7-4) 6-3

Carlos Alcaraz (Spa) (5) bt Oscar Otte (Ger) (32) 6-3 6-1 6-2

David Goffin (Bel) bt Ugo Humbert (Fra) 4-6 7-5 6-2 7-5

Frances Tiafoe (ABD) (23) bt Alexander Bublik (Kaz) 3-6 7-6 (7-1) 7-6 (7-3) 6-4

Cameron Norrie (Gbr) (9) bt Steve Johnson (ABD) 6-4 6-1 6-0

Tommy Paul (ABD) (30) bt Jiri Vesely (Cze) 6-3 6-2 6-2

Alt Yarı

Cristian Garin (Chi) bt Jenson Brooksby (ABD) (29) 6-2 6-3 1-6 6-4

Alex De Minaur (Avustralya) (19) bt Liam Broady (Gbr) 6-3 6-4 7-5

Brandon Nakashima (ABD) bt Daniel Elahi Galan (Col) 6-4 6-4 6-1

Nick Kyrgios (Avustralya) bt Stefanos Tsitsipas (Gre) (4) 6-7 (2-7) 6-4 6-3 7-6 (9-7)

Jason Kubler (Avustralya) bt Jack Sock (ABD) 6-2 4-6 5-7 7-6 (7-4) 6-3

Taylor Fritz (ABD) (11) bt Alex Molcan (Svk) 6-4 6-1 7-6 (7-3)

Botic Van de Zandschulp (Ned) (21) bt Richard Gasquet (Fra) 7-5 2-6 7-6 (9-7) 6-1

Rafael Nadal (Spa) (2) bt Lorenzo Sonego (Ita) (27) 6-1 6-2 6-4

İkinci Tur

Üst Yarı

Novak Djokovic (Ser) (1) bt Thanasi Kokkinakis (Avustralya) 6-1 6-4 6-2

Miomir Kecmanovic (Ser) (25) bt Alejandro Tabilo (Chi) 7-6 (7-4) 7-6 (7-3) 3-6 6-3

Nikoloz Basilaşvili (Geo) (22) bt Quentin Halys (Fra) 7-6 (9-7) 0-6 7-5 7-6 (7-5)

Tim Van Rijthoven (Ned) bt Reilly Opelka (ABD) (15) 6-4 6-7 (8-10) 7-6 (9-7) 7-6 (7-4)

Jannik Sinner (Ita) (10) bt Mikael Ymer (İsveç) 6-4 6-3 5-7 6-2

John Isner (ABD) (20) bt Andy Murray (Gbr) 6-4 7-6 (7-4) 6-7 (3-7) 6-4

Oscar Otte (Ger) (32) bt Christian Harrison (ABD) 3-1 (Ret)

Carlos Alcaraz (Spa) (5) bt Tallon Griekspoor (Ned) 6-4 7-6 (7-0) 6-3

Ugo Humbert (Fra) bt Casper Ruud (Nor) (3) 3-6 6-2 7-5 6-4

David Goffin (Bel) bt Sebastian Baez (Arg) (31) 6-1 6-2 6-4

Frances Tiafoe (ABD) (23) bt Maximilian Marterer (Ger) 6-2 6-2 7-6 (7-3)

Alexander Bublik (Kaz) bt Dusan Lajovic (Ser) 7-6 (9-7) 6-2 7-5

Cameron Norrie (Gbr) (9) bt Jaume Munar (Spa) 6-4 3-6 5-7 6-0 6-2

Steve Johnson (ABD) bt Ryan Peniston (Gbr) 6-3 6-2 6-3

Tommy Paul (ABD) (30) bt Adrian Mannarino (Fra) 6-2 6-4 6-1

Jiri Vesely (Cze) bt Alejandro Davidovich Fokina (Spa) 6-3 5-7 6-7 (2-7) 6-3 7-6 (10-7)

Alt Yarı

Cristian Garin (Chi) bt Hugo Grenier (Fra) 6-3 6-1 6-1

Jenson Brooksby (ABD) (29) bt Benjamin Bonzi (Fra) 7-6 (7-3) 7-5 6-3

Alex De Minaur (Avustralya) (19) bt Jack Draper (Gbr) 5-7 7-6 (7-0) 6-2 6-3

Liam Broady (Gbr) bt Diego Schwartzman (Arg) (12) 6-2 4-6 0-6 7-6 (8-6) 6-1

Brandon Nakashima (ABD) bt Denis Shapovalov (Can) (13) 6-2 4-6 6-1 7-6 (8-6)

Daniel Elahi Galan (Albay) bt Roberto Bautista Agut (Spa) (17) Ret.

Nick Kyrgios (Avustralya) bt Filip Krajinovic (Ser) (26) 6-2 6-3 6-1

Stefanos Tsitsipas (Gre) (4) bt Jordan Thompson (Avustralya) 6-2 6-3 7-5

Jack Sock (ABD) bt Maxime Cressy (ABD) 6-4 6-4 3-6 7-6 (7-1)

Jason Kubler (Avustralya) bt Dennis Novak (Aut) 6-3 6-4 6-4

Alex Molcan (Svk) bt Marcos Giron (ABD) 6-3 6-2 6-4

Taylor Fritz (ABD) (11) bt Alastair Gri (Gbr) 6-3 7-6 (7-3) 6-3

Richard Gasquet (Fra) bt MacKenzie McDonald (ABD) 6-3 3-6 6-4 6-3

Botic Van de Zandschulp (Ned) (21) bt Emil Ruusuvuori (Fin) 3-6 6-1 6-4 6-4

Lorenzo Sonego (Ita) (27) bt Hugo Gaston (Fra) 7-6 (7-4) 6-4 6-4

Rafael Nadal (Spa) (2) bt Ricardas Berankis (Lit) 6-4 6-4 4-6 6-3

İlk Tur

Üst Yarı

Novak Djokovic (Ser) (1) bt Soon Woo Kwon (Kor) 6-3 3-6 6-3 6-4

Thanasi Kokkinakis (Avustralya) bt Kamil Majchrzak (Pol) 7-6 (7-5) 6-2 7-5

Alejandro Tabilo (Chi) bt Laslo Djere (Ser) 7-6 (8-6) 6-1 1-6 3-6 7-6 (13-11)

Miomir Kecmanovic (Ser) (25) bt John Millman (Avustralya) 6-3 2-6 6-3 6-4

Nikoloz Basilaşvili (Geo) (22) bt Lukas Rosol (Cze) 6-7 (4-7) 7-6 (8-6) 3-6 6-3 6-3

Quentin Halys (Fra) bt Benoit Paire (Fra) 4-6 6-1 6-2 6-4

Tim Van Rijthoven (Ned) bt Federico Delbonis (Arg) 7-6 (9-7) 6-1 6-2

Reilly Opelka (ABD) (15) bt Carlos Taberner (Spa) 7-6 (7-5) 6-4 6-4

Jannik Sinner (Ita) (10) bt Stan Wawrinka (Swi) 7-5 4-6 6-3 6-2

Mikael Ymer (İsveç) bt Daniel Altmaier (Almanya) 6-3 7-5 7-5

Andy Murray (Gbr) bt James Duckworth (Avustralya) 4-6 6-3 6-2 6-4

John Isner (ABD) (20) bt Enzo Couacaud (Fra) 6-7 (8-8) 7-6 (7-3) 4-6 6-3 7-5

Oscar Otte (Ger) (32) bt Peter Gojowczyk (Ger) 6-1 6-2 6-1

Christian Harrison (ABD) bt Jay Clarke (Gbr) 7-6 (7-3) 6-1 7-6 (8-6)

Tallon Griekspoor (Ned) bt Fabio Fognini (Ita) 5-7 7-5 6-3 6-4

Carlos Alcaraz (Spa) (5) bt Jan-Lennard Struff (Ger) 4-6 7-5 4-6 7-6 (7-3) 6-4

Casper Ruud (Nor) (3) bt Albert Ramos-Vinolas (Spa) 7-6 (7-1) 7-6 (11-9) 6-2

Ugo Humbert (Fra) bt Tomas Martin Etcheverry (Arg) 6-3 3-6 4-6 6-3 6-4

David Goffin (Bel) bt Radu Albot (Mol) 6-2 6-2 7-6 (7-5)

Sebastian Baez (Arg) (31) bt Taro Daniel (Jpn) 6-4 6-4 7-5

Frances Tiafoe (ABD) (23) bt Andrea Vavassori (Ita) 6-4 6-4 6-4

Maximilian Marterer (Ger) bt Aljaz Bedene (Slo) 4-6 7-5 6-4 7-5

Alexander Bublik (Kaz) bt Marton Fucsovics (Hun) 6-1 6-2 6-4

Dusan Lajovic (Ser) bt Pablo Carreno-Busta (Spa) (16) 3-6 6-4 (Ret)

Cameron Norrie (Gbr) (9) bt Pablo Andujar (Spa) 6-0 7-6 (7-3) 6-3

Jaume Munar (Spa) bt Thiago Moura Monteiro (Bra) 6-2 6-4 7-5

Ryan Peniston (Gbr) bt Henri Laaksonen (Swi) 6-4 6-3 6-2

Steve Johnson (ABD) bt Grigor Dimitrov (Bul) (18) 4-6 5-2 (Ret)

Tommy Paul (ABD) (30) bt Fernando Verdasco (Spa) 6-1 6-2 7-6 (7-4)

Adrian Mannarino (Fra) bt Max Purcell (Avustralya) 6-3 7-6 (7-0) 4-6 4-6 6-4

Jiri Vesely (Cze) bt Federico Coria (Arg) 6-3 6-2 7-6 (7-3)

Alejandro Davidovich Fokina (Spa) bt Hubert Hurkacz (Pol) (7) 7-6 (7-4) 6-4 5-7 2-6 7-6 (10-8)
Alt Yarı

Cristian Garin (Chi) bt Elias Ymer (İsveç) 6-3 7-5 6-4

Hugo Grenier (Fra) bt Marc-Andrea Huesler (Swi) 6-3 7-6 (7-0) 6-7 (5-7) 2-6 6-4

Benjamin Bonzi (Fra) bt Zdenek Kolar (Cze) 6-3 6-3 6-1

Jenson Brooksby (ABD) (29) bt Mikhail Kukushkin (Kaz) 6-3 6-2 6-3

Alex De Minaur (Avustralya) (19) bt Hugo Dellien (Bol) 6-1 6-3 7-5

Jack Draper (Gbr) bt Zizou Bergs (Bel) 6-4 6-4 7-6 (7-4)

Liam Broady (Gbr) bt Lukas Klein (Svk) 4-6 6-3 7-5 6-7 (2-7) 6-3

Diego Schwartzman (Arg) (12) bt Borna Coric (Cro) 6-3 6-2 6-2

Denis Shapovalov (Can) (13) bt Arthur Rinderknech (Fra) 6-1 6-7 (6-8) 6-7 (4-7) 6-4 6-1

Brandon Nakashima (ABD) bt Nicola Kuhn (Ger) 6-3 6-7 (1-7) 6-3 6-2

Daniel Elahi Galan (Albay) bt Dominik Koepfer (Ger) 6-4 7-5 7-6 (7-1)

Roberto Bautista Agut (Spa) (17) bt Attila Balazs (Hun) 6-1 6-0 6-3

Filip Krajinovic (Ser) (26) bt Jiri Lehecka (Cze) 5-7 6-4 6-7 (5-7) 7-6 (7-5) 6-4

Nick Kyrgios (Avustralya) bt Paul Jubb (Gbr) 3-6 6-1 7-5 6-7 (3-7) 7-5

Jordan Thompson (Avustralya) bt Roberto Carballes Baena (Spa) 6-4 6-1 6-1

Stefanos Tsitsipas (Gre) (4) bt Alexander Ritschard (Swi) 7-6 (7-1) 6-3 5-7 6-4

Maxime Cressy (ABD) bt Felix Auger-Aliassime (Can) (6) 6-7 (5-7) 6-4 7-6 (11-9) 7-6 (7-5)

Jack Sock (ABD) bt Bernabe Zapata Miralles (Spa) 7-6 (8-6) 6-4 6-4

Dennis Novak (Aut) bt Facundo Bagnis (Arg) 7-6 (9-7) 2-6 6-4 6-3

Jason Kubler (Avustralya) bt Dan Evans (Gbr) (28) 6-4 6-1 6-3

Marcos Giron (ABD) bt Holger Rune (Den) (24) 6-3 7-5 6-4

Alex Molcan (Svk) bt Pedro Martinez Portero (Spa) 4-6 6-4 6-4 6-1

Alastair Gri (Gbr) bt Chun Hsin Tseng (Tpe) 6-3 6-3 7-6 (7-3)

Taylor Harry Fritz (ABD) (11) bt Lorenzo Musetti (Ita) 6-4 6-4 6-3

MacKenzie McDonald (ABD) bt Nuno Borges (Por) 6-4 6-4 7-6 (7-3)

Richard Gasquet (Fra) bt Joao Sousa (Por) 7-6 (9-7) 6-2 4-6 4-6 6-3

Emil Ruusuvuori (Fin) bt Yoshihito Nishioka (Jpn) 6-2 6-2 4-6 6-4

Botic Van de Zandschulp (Ned) (21) bt Feliciano Lopez (Spa) 6-2 6-3 6-3

Lorenzo Sonego (Ita) (27) bt Denis Kudla (ABD) 6-7 (6-8) 6-3 7-5 4-6 6-2

Hugo Gaston (Fra) bt Alexei Popyrin (Avustralya) 6-2 4-6 0-6 7-6 (7-3) 6-3

Ricardas Berankis (Lit) bt Sam Querrey (ABD) 6-4 7-5 6-3

Rafael Nadal (Spa) (2) bt Francisco Cerundolo (Arg) 6-4 6-3 3-6 6-4

Cevap bırakın