Aykut Kocaman’dan Fatih Terim İtirafı

0

Aykut Kocaman’dan Fatih Terim İtirafı

Türk futboluna imzasını atan isimlerden birisi olan teknik direktör Aykut Kocaman, NTV’de katıldığı “Kırılma Anı” programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yaptığı Galatasaray ve Fatih Terim itirafıyla dikkat çeken Kocaman, futbolculuk dönemlerine dair çarpıcı ifadeler kullandı.

Süper Lig’de son olarak Başakşehir’i çalıştıran ve olumsuz sonuçlar nedeniyle görevinden ayrılan Kocaman, bir süredir takım çalıştıramıyor. Teknik direktörlük kariyerinde ise en büyük başarıyı Fenerbahçe dönemlerinde yakalayan deneyimli direktör, katıldığı programda dikkat çeken ifadeler kullandı.

57 yaşındaki teknik direktör, kariyer hayatı boyunca 660 maça çıktı ve 286 galibiyet, 171 beraberlik, 203 mağlubiyet deneyimledi. İşte Aykut Kocaman’ın dikkat çeken açıklamaları…

“Pişmanlık Duymadım”

“Fenerbahçe maçı sonrası ‘Görevi bırakıyorum’ açıklamasından hiç pişmanlık duymadım. Bu ülkedeki futbol düzenine isyan etmiştim. Birikmiş bir şeyler vardı, olmasaydı Fenerbahçe’yi mi seçerdim tepki için?”

“Profesyonel hayatı bırakmaya çok az kaldı. O gün geldiğinde Fenerbahçe maçlarına gidip seyretmeye başlayacağım.”

“Bana Göre Bir İş Değil”

“Antrenörlük benim yapabileceğim bir iş değildi. Kalabalıkta kendimi rahat hisseden biri değilim. Bir grubu alıp ikna etmek bana göre değildi. Oğuz Çetin ise antrenörlüğü mutlaka yapılması gereken bir iş olarak görüyordu.”

“Antrenörlüğü ‘cesur’ ve ‘korkak antrenör’ olarak ikiye sıkıştırdılar. Enine oyun, dikine oyun…”

“Bu kadar basitleştirince bizden sıkılıyorlar. Manchester City’i izlerken atak futbolu oynuyor mu diyorsunuz? Bazı şeyleri anlatmak artık bana anlamsız geliyor. Yanlışlarla doğrular yer değişmiş durumda.”

“Adnan Sezgin ve İstanbulspor aidiyetim olmasa antrenörlüğe başlamazdım. Kulübü tanıyan tecrübeli biri olarak ben öne çıktım.”

Babası Beşiktaş’ı İstedi

Aykut Kocaman babasıyla arasında geçen ilginç bir diyalogu anlattı.
“Oyunculuğu bıraktım. Babam dedi ki ”Eee Aykut artık aslına, Beşiktaş’a dönersin…” ”Baba; şu kadar bile bir kırıntı kalsa seni kırmayacağım ama yok…” dedim. O günden sonra da Beşiktaş – Fenerbahçe konusunu konuşmadık.”

“Fatih Terim İstemişti…”

Aykut Kocaman, sarı lacivertli takım ile yollarını ayırdıktan sonra Fatih Terim’in Galatasaray’a kendisini ve Oğuz Çetin’i çağırdığını anlattı.

“Galatasaray’a gitmeyi hiç düşünmedik. Hakkını teslim etmem lazım Fatih Hoca o zaman ‘Kapımız size açık’ dedi. Çok net söyledi. 8 sene Fenerbahçe’de oynadık ve çok duygu yoğunluğuyla geçti.”

“Öne çıkan oyuncular olduk. Bir anlık öfkeli hal ile, “Galatasaray’a gidelim” demek herkese kaybettirir. Fatih Hoca istemişti, Fatih Terim’e kaybettirir. Bize kaybettirir. Fenerbahçe için nahoş bir durum.”

“En doğru tercihin aslında o günlerde taraftarlı bir takım olmaması ve bunu çekişme haline getirecek olmaması önemliydi. Bu sebeple İstanbulspor’a gittik.”

Cevap bırakın