Ayşenur Çelik, heptathlonda Türkiye üçüncüsü oldu

0

Ayşenur Çelik, heptathlonda Türkiye üçüncüsü oldu

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sporcu Eğitim Merkezi sporcularından Ayşenur Çelik, yakın zamanda Denizli’de yapılan U20 Atletizm Balkan Şampiyonası’ndan bizleri gururlandırarak döndü. Türkiye Atletizm Federasyonu’nun beşinci kez ev sahipliği yaptığı U20 Atletizm Balkan Şampiyonası, geçtiğimiz günlerde Denizli’de düzenlenen şampiyonada zorlu bir mücadele sahnelendi. İki gün devam eden Balkan U20 Atletizm Şampiyonası’nda 82 atlet Türkiye’yi bütün branşlarda temsil ederken, maçlarda toplam 42 dalda madalya verildi. Şampiyonaya ev sahibi Türkiye ile birlikte Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Moldova, Kosova, Karadağ, Sırbistan, Romanya, Slovenya ve Ukrayna olmak üzere toplamda 15 ülke katılım sağladı.

15 ülkeden 400 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada Aydın’ı temsil eden Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sporcu Eğitim Merkezi sporcularından Ayşenur Çelik ise şampiyonadan bizleri sevindirecek bir haberle döndü. Zorlu mücadelelerin olduğu müsabakalarda Aydınlı genç sporcu, heptathlon kategorisinde Türkiye üçüncüsü olmayı başardı.

Genç sporcuyu kutlayan Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, başarıların devamını dilerken, “Denizli’de 16 -17 Temmuz tarihleri arasında 15 ülke ve 400 sporcunun katılımıyla düzenlenen U20 Atletizm Balkan Şampiyonası’nda sporcumuz Ayşenur Çelik heptathlon branşında elde ettiği derecesi ile üçüncü oldu. Antrenörümüzü ve sporcumuzu tebrik ederiz” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın