UEFA Kararıyla Futbolda Yeni Dönem

0

UEFA Kararıyla Futbolda Yeni Dönem

UEFA, futbola reform yaratacak bir karar verdi. UEFA, geçtiğimiz yıllarda hayata geçirilen Finansal Fair Play kuralının kaldırılmasına karar verdi. 7 Nisan’dan itibaren uygulanmaya başlanacak yeni düzenlemeyle beraber kulüpler, futbol harcamalarını gelirlerinin yüzde 90’ı kadar yapabilecek.
.
UEFA, flaş bir karar alarak kulüplerin ekonomik olarak iyileştirilmesi amacıyla hayata geçirilen Finansal Fair Play’i (FFP) kaldırma kararı aldı. Bunun yerine yeni bir düzenlemeye geçiş yapılacak.

https://betzmarksports.com/wp-content/uploads/2022/03/betz-mark-sports-com_uefa_haberleri_uefa_yeni_karar.jpg
betz-mark-sports-com_uefa_haberleri_uefa_yeni_karar

Futbolda Yeni Karar

7 Nisan’dan itibaren uygulanmaya başlanacak yeni düzenlemeyle beraber kulüpler, Futbol harcamalarını gelirlerinin yüzde 90’ı kadar yapabilecek. Bu limitin 3 sezon içerisinde yüzde 70’e çekilmesi için planlar yapılıyor.

Ağır Cezalar Var

UEFA kural ihlali yapan kulüpleri Avrupa’da bir alt organizasyona düşürebilme hakkı olacak. Bu doğrultuda Şampiyonlar Ligi’nde yer alan bir kulüp, UEFA kurallarını ihlal etmesi halinde Avrupa Ligi’ne düşürülebilecek. Ayrıca 2024’te uygulanacak yeni Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nde kulüplere puan silme ve para cezası verileceği bildirildi.

Cevap bırakın