Akıncılar Tenis Cup Turnuvası başladı

0

Akıncılar Tenis Cup Turnuvası başladı

Manisa’nın Demirci ilçesinde yapılan “Akıncılar Tenis Cup” turnuvası için start verildi.

Kaymakamlık, Belediye ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen turnuvaya Aydın, Manisa, İstanbul, İzmir, Balıkesir ve Muğla’dan 35 sporcu katılım sağlıyor. Eski futbolcuların da bulunduğu turnuva, Kaymakamlık binasının arkasında bulunan 4 tenis kortunda 3 gün boyu sürecek. Turnuvanın açılışında konuşma yapan Demirci Kaymakamı ve Türkiye Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Adem Kaya, ilçenin turnuvaya ev sahipliği yapmasından duyduğu memnuniyeti beyan etti.

Demirci’nin milli mücadele şehri olduğunun altını çizen Kaya, “Geçtiğimiz yıl da ilçemizde büyük turnuvalara ev sahipliği yaptık. Demirci’ye 1920 yılında atanmış Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı ve Demirci Akıncıları düşmana karşı amansız bir mücadele vermiş. Milli mücadelede düşmana karşı savaşan Demirci Akıncılarını yad etmek amacıyla turnuvalarımıza ismini veriyoruz. 3 gün sürecek turnuvada şampiyon olanlara kupa ve ödüllerini vereceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Belediye Başkanı Selami Selçuk da Demirci’nin spor kenti olması için çalıştıklarını bildirdi. Turnuvalar ve farklı spor organizasyonları yaparak kentin spor hayatına katkı sağladıklarını ileten Selçuk, “Akıncılar Tenis Cup turnuvasına katılan sporcularımıza teşekkür ediyorum. Güzel bir turnuva olmasını diliyorum.” dedi. Fenerbahçeli eski futbolcu Ali Akdeniz ise Demirci’de böyle güzel tesislerin olmasının kendisini beğendirdiğini kaydetti.

öneri tenis haberi: Wimbledon 2022 Ne Zaman? Wimbledon Tenis Turnuvası Tarihi

Cevap bırakın