Elina Svitolina, Rus Rakiple Eşleştiği İçin Turnuvadan Çekildi

0

Elina Svitolina, Rus Rakiple Eşleştiği İçin Turnuvadan Çekildi

Ukraynalı tenisçi Elina Svitolina, ülkesinin Rusya tarafından işgal edilmesi sonrasında Monterrey Turnuvası ilk turunda Rus Anastasia Potapova ile eşleşince turnuvadan çekilme kararı aldı.
Ukraynalı tenisçi Elina Svitolina, Monterrey Turnuvası’nın ilk turunda Rus oyuncu Anastasia Potapova ile eşleşince turnuvadan çekildi.
Hürriyet’in haberine göre 27 yaşındaki başarılı tenisçi, Rus ve Belaruslu sporcular ülkeleri adına yarıştıkları sürece onlarla oynamayı kabul etmeyeceğini bildirdi.

Ukrayna Ordusuna Yardım Yapmıştı

Elina Svitolina, WTA turnuvalarından kazanacağı para ödüllerinin tamamıyla Rusya ile savaşan Ukrayna ordusuna yardım yapacağını bildirmişti.

Dünya 15 numarası Svitolina, ailesinin ve arkadaşlarının Ukrayna’da savaşta olduğunu ve ülkesine yardımcı olmak istediğinin altını çizerek, “Gerçekten son ana kadar bu savaşın başlayacağına inanmadık ve her şey bir anda oldu. Herkes çok korkmuş ve kalbi kırılmış bir durumda. Ailem, Ukrayna’da. Ülkeden ayrılmayan birçok arkadaşım hala orada. Herkes hayatı için savaşıyor.” şeklinde konuşmuştu.

Svitolina Ülkesine Yardımcı Oluyor

Monterrey Açık’ta mücadele eden Svitolina, zor şartlar altında hayatta kalmaya çalışan halkı için Meksika’da ve Amerika’da katılacağı Indian Wells’te elde edeceği gelirleri Ukrayna ordusuna bağışlayacağını basına açıklamıştı.

Başarılı raket, “Bu şekilde ülkeme yardımcı olabilirim. Şu anda yapılacak doğru bir şey. Ülkeme yardım etmek için bir şeyler yapmak istiyorum. Tamamen işe yaramaz hissediyorum çünkü onlara yardım etmek istiyorum.” şeklinde kendisini ifade etmişti.

Cevap bırakın