Hakeme Raketiyle Saldıran Ünlü Tenisçiye Ceza

0

Hakeme Raketiyle Saldıran Ünlü Tenisçiye Ceza

Tek erkeklerin dünya 3 numarası Alman tenisçi Alexander Zverev, Meksika Açık’ta maç sonrası hakeme raketiyle saldırdığı iddia edilmişti. Bu gerekçeyle 8 hafta ertelemeli men cezası aldı.

Profesyonel Tenisçiler Birliği’nin (ATP) açıklamasına göre, Zverev’e sportmenlik dışı hareketi sebebiyle 8 hafta ertelemeli men ve 25 bin dolar ek para cezası verildiği biliniyor.

Zverev’in cezasının, bir yıl içerisinde katıldığı turnuvalarda hakem, rakip oyuncu ve seyircilere karşı sözlü veya fiziki agresif davranışta bulunduğu takdirde devreye gireceğinin altı çizildi.

https://betzmarksports.com/wp-content/uploads/2022/03/Alexander-Zverev_betzmarksports.jpg
Alexander-Zverev_betzmark sports

Zverev Maç Sonu Sinirlendi

Meksika’nın Acapulco kentinde düzenlenen sert kort turnuvasının çift erkekler son 16 turunda Zverev ve partneri Brezilyalı Marcelo Melo, Büyük Britanyalı Lloyd Glasspool ile Fin Harri Heliovaara ikilisine 6-2, 4-6 ve 10-6’lık setlerle 2-1 mağlup olmuştu.

Maçın sona ermesiyle verilen kararlara sinirlenerek hakemin yanına gelen Zverev, raketini hakemin ayaklarına doğru metal sandalyeye sert şekilde birkaç kez vurmuş ve sözlü hakaretlerde bulunmasının ardından kortu terk etmişti.

Alman tenisçi, olayın ardından tek erkekler kategorisinde de yer aldığı turnuvadan ihraç edilmişti. Turnuvadan alacağı ATP puanları ve ödül parasını (31 bin 570 dolar) kaybeden Zverev’e 40 bin dolar para cezası verilmişti.

Meksika Açık’ta tek erkeklerde geçen yıl, çift erkeklerde ise 2019’da şampiyonluk yaşayan Zverev, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda ise altın madalya kazanmıştı.

Cevap bırakın