Medvedev Dünya Sıralamasında Zirveye Yükseldi

0

Medvedev Dünya Sıralamasında Zirveye Yükseldi

Rus tenisçi Daniil Medvedev, dünya sıralamasında zirvede! Medvedev, tek erkekler dünya sıralamasında Sırbistanlı Novak Djokovic’i geçerek zirvenin yeni sahibi olmayı başardı.

26 yaşındaki Medvedev, Profesyonel Tenisçiler Birliğinin (ATP) güncellenen tek erkekler dünya sıralamasında 8 bin 615 puana ulaştı. Bu listede adını zirveye yazdırmayı başaran üçüncü Rus sporcu oldu.

Daha önce 27 farklı ismin bir numaraya yükseldiği listede, eski Rus tenisçiler Yevgeny Kafelnikov ve Marat Safin de aynı başarıya yakalamıştı.

https://betzmarksports.com/wp-content/uploads/2022/03/Daniil_Medvedev_Dunya_Siralamasinda_Zirveye_cikti_betzmarksports.com_.jpg
Daniil_Medvedev_Dunya_Siralamasinda_Zirveye_cikti_betzmarksports.com

Medvedev ATP’ye Açıklama Yaptı

Son 18 yıldır İsviçreli Roger Federer, İspanyol Rafael Nadal, Sırbistanlı Novak Djokovic ve Büyük Britanyalı Andy Murray’nin ilk sırada yer aldığı listenin yeni 1 numarası Medvedev, ATP’ye yaptığı açıklamada, “Küçükken, bu sırlamada zirvede olmanın imkansız olduğunu düşünüyordum.

Bu yüzden hayal etmeyi sürdürdüm. Hedefe yaklaştığımda, daha az hayal edip daha fazla gerçekleştirmek için çaba verdim. Artık hayal olmaktan çıktı. Hedefim burada kalmak.” şeklinde konuştu.

Geçen yıl ABD Açık’ta kariyerinin ilk grand-slam şampiyonluğunu yaşayan Daniil Medvedev, ATP turnuvalarında ise 13 kez teklerde adını zirveye yazdırmayı başardı.

Gündemdeki Spor Gelişmeleri En Son Dakika Spor Haberleri için betzmarksport.com takip’te kalın…

Cevap bırakın