Rafael Nadal: Zaferinin Ardından Neler Söyledi?

0

Avustralya Açık: Rafael Nadal, Tarihi 21. Grand Slam’i Ardından Roger Federer ve Novak Djokovic’i Saygıyla Selamladı

 

Rafael Nadal, Pazar günü yapılan Avusturalya Açık final karşılaşmasında Daniil Medvedev’i mağlup ederek 21. Grand Slam’ini elde etti. Tarihi galibiyetin ardından, Federer, Nadal’ı bir ilham kaynağı olarak tanımlarken, Djokovic, bu başarıyı “inanılmaz” olarak nitelendirdi. Nadal, bu tarihi şampiyonluğun ardından, tenis yolculuğunda en büyük rakipleri Djokovic ve Federer’i saygıyla selamladı. Son olarak bir daha ne zaman sahalara döneceğinin kesin olmadığını belirtti.

Tenis Haberleri

https://betzmarksports.com/wp-content/uploads/2022/02/Rafael_Nadal_Zaferinin_Ardindan_Neler_Soyledi_betzmarksports.com_.jpg
Rafael_Nadal_Zaferinin_Ardindan_Neler_Soyledi_betzmarksports.com

Maçta Yaşananlar

 

Nadal, Pazar günü Melbourne’de yapılan destansı finalde Daniil Medvedev’in karşısında iki set geriden gelerek mücadele etti. Bu şampiyonluk, 2009’dan bu yana ilk Avustralya Açık şampiyonluğu oldu. İspanyol tenis efsanesi geçtiğimiz aylarda sakatlığı nedeniyle emekli olmaktan korktuğunu açıklamıştı. Aylar sonra gelen bu zafer, bu korkuyu götürecek gibi.

35 yaşındaki tenisçinin zaferi, hem Federer hem de Djokovic’in elinde tuttuğu 20 Grand Slam’lik devasa başarıyı geçerek 21 büyük şampiyonluğa ulaşan ilk erkek tenisçi olmasını sağladı. Nadal, açıklamasında bu üçlünün sporda yarattığı etkinin büyüklüğünden bahsetti. Nadal, “Günün sonunda bu sadece bir oyun ve bir şekilde çocukken hayal ettiğimizden fazlasını başardık. Sonuçta birinin 21, birinin 20 ya da diğerinin 23, diğerinin 21 olması o kadar da önemli değil.”

“Sporumuz için çok önemli şeyler yaptığımızı, hayallerimizi gerçekleştirdiğimizi ve bundan keyif aldığımızı düşünüyorum. Sporumuz için çok özel olan bu çağın bir parçası olduğum için de kendimi şanslı hissediyorum.”

 

Nadal için Sırada Ne Var?

 

İki kez Avustralya Açık şampiyonu olan Nadal, aksiyona geri dönmek için acele etmeden önce tarihi ve beklenmedik zaferinin tadını çıkaracak. Bir sonraki etkinliğinin, Indian Wells ve Miami’deki büyük Masters etkinliklerinden önce Şubat ayının sonunda Acapulco’daki ATP turnuvası olması planlar arasında. Ancak, Nadal’ın tura ne zaman döneceğine karar vermeden önce iyileşmesi gerekiyor. Bunun da ne kadar zaman alacağı meçhul.
Nadal, “Memnuniyeti tarif etmek imkansız, benim için bu kupayı yanımda taşımak inanılmaz. Kariyerim boyunca Avustralya’da çok çalıştım. Sonunda, bu benim için muhtemelen en beklenmedik yıldı. Bir kez daha bu güzel kupayı kaldırdığım için çok mutluyum.”
Nadal son olarak şunları ekledi: “Geri dönebileceğimden emin değildim. Programım mı? Bilmiyorum, programımı planladım, ama şimdi anın tadını çıkarıyorum. Geri dönmem gerekiyor. Vücudumun harika geçen bir aydan sonra nasıl iyileştiğini görmem gerekiyor. Kararımı buna göre vereceğim.”

 

Son dakika spor haberleri hakkında bilgi edinmek için BetzMarkSports.Com‘u ziyaret etmeyi unutmayın.

Cevap bırakın