TEB BNP Paribas Tennis Championship İstanbul’da Zafere Anastasia Potapova’nın

0

TEB BNP Paribas Tennis Championship İstanbul’da Zafer Anastasia Potapova’nın

TEB BNP Paribas Tennis Championship Istanbul’da tekler finalinde Anastasia Potapova, rakibi Veronika Kudermetova’yı 6-3 ve 6-1’lik setlerle 2-0 yenerek şampiyon oldu.

Tekler finalinde turnuvaya elemelerden başlayan Anastasia Potapova ile 3 numaralı seribaşı Veronika Kudermetova karşılaştı. Mücadeleye iyi başlayan, geçen yıl İstanbul’da yarı finalde mağlup olan Kudermetova oldu. Henüz üçüncü oyunda servis kıran ve 3-1’le öne geçen başarılı oyuncu, sonrasında oyunun 3-3’e gelmesini önleyemedi. İyi oyununu devam ettiren Potapova, ilk setin son beş oyununu kazanarak ilk seti 6-3 bitirdi. 21 yaşındaki Potapova, ikinci sette kaldığı yerden devam etti.

Kısa sürede 3-0’lık üstünlük yakalayan başarılı oyuncu, iyi oyununun yanı sıra rakibinin de hatalarıyla beraber konforlu bir oyun ortaya koydu. Son bölümde Kudermetova’nın geri dönmesine izin vermeyen Anastasia Potapova, 6-1’le maçı sonlandırdı. Yaklaşık dört yılın ardından ilk finaline İstanbul’da çıkan Potapova, kariyerinin ilk şampiyonluğunu da Türkiye’de elde etti. İlk zaferinden dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren Potapova, İstanbul’daki performansının üzerine ekleyerek devam etmek istediğini ve yeni başarıların başlangıcı olmasını dilediğini bildirdi.

https://betzmarksports.com/wp-content/uploads/2022/04/TEB-BNP-Paribas-Tennis-Championship-Istanbulda-tekler-finalinde-Anastasia-Potapova_betzmark-sports.jpg
TEB-BNP-Paribas-Tennis-Championship-Istanbulda-tekler-finalinde-Anastasia-Potapova_betzmark-sports

Çiftler Kupası Bouzkova/Sorribes Tormo’nun

Çiftlerde ise şampiyonluk Marie Bouzkova/Sara Sorribes Tormo ikilisinin oldu. Finalde Natela Dzalamidze/Kamilla Rakhimova çiftini 6-3, 6-4’le geçen 3 numaralı seribaşı ekip böylece İstanbul’da kupaya erişti. İlk sette her iki ekip de erken bölümde servis kırınca set sonuna dengeli bir şekilde varıldıi. 4-3’te çok iyi bir return oyunu oynayan Bouzkova/Sorribes Tormo, yeniden break avantajını yaklayarak ilk sete 6-3’le imzasını attı. İkinci sette ise ilk beş oyunda dört kez servis kırıldı.

Korttaki iyi uyumlarıyla hafta boyunca başarılı bir performans sergileyen Bouzkova/Sorribes Tormo son bölümde yine kontrolü eline geçirdi ve 6-4’le karşılaşmayı sonlandırdı. 25 yaşındaki Sara Sorribes Tormo ile Çek raket Marie Bouzkova kariyerlerinin üçüncü WTA çiftler zaferini elde ederken, birlikte ilk kez kupa kaldırmış oldu.

https://betzmarksports.com/wp-content/uploads/2022/04/Anastasia-Potapova_betzmark-sports.jpg
Anastasia-Potapova_betzmark-sports

Şampiyon Tenisçinin Ödülü Bakan Kasapoğlu’ndan

TEB BNP Paribas Tennis Championship İstanbul Kadınlar Tenis Turnuvası tekler finalinde Anastasia Potapova, Veronika Kudermetova’yı mağlup ederek şampiyon oldu. Şampiyon olan tenisçiye kupasını Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu verdi. Ayrıca sporculara kupalarını ve ödül çeklerini Bakan Kasapoğlu’nun yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) Başkanı Cengiz Durmuş, TEB Marka ve İletişim Yönetimi İcra Direktörü Zeynep Demirkol ve Turkuvaz Medya Genel Müdürü Yasemin Gebeş takdim etti.

Cevap bırakın