Tenisin Dünya Yıldızları Nisan Ayında Antalya’da!

0

Tenisin Dünya Yıldızları Nisan Ayında Antalya’da!

Uluslararası Tenis Federasyonu, Antalya’da Nisan ayında önemli tenis etkinliklerinin düzenleneceğini duyurdu.
Uluslararası Tenis Federasyonu’nun bugün yaptığı açıklamaya göre, BNP Paribas sponsorluğunda gerçekleşen iki Billie Jean King Cup I Grubu karşılaşması ve Belçika-Belarus Elemeleri olmak üzere üç farklı etkinlik Antalya’da organize edilecek.

 

Dünya Yıldızları Ülkelerini Türkiye’de Temsil Edecek

11-16 Nisan tarihleri arasında Avrupa/Afrika Grup I, Asya/Okyanusya Grup I ve Belçika-Belarus Eleme karşılaşmalarına Türkiye Tenis Federasyonu, ev sahipliği yapacak. Kadınlarda Milli Takımlar düzeyinde gerçekleşen organizasyonda dünya yıldızları ülkelerini Türkiye’de temsil edecekler. A Milli Kadın Tenis Takımımız Avrupa/Afrika Grup I’de play-off’lara yükselmek için uğraşacak. Antalya’da gerçekleşecek organizasyon sayesinde ilk defa birden fazla Grup 1 etkinliği aynı yerde düzenlenmiş olacak.

 

https://betzmarksports.com/wp-content/uploads/2022/02/Tenisin-Dunya-Yildizlari-Nisan-Ayinda-Antalya-da-www.betzmarksports.com_.jpg
Tenisin-Dunya-Yildizlari-Nisan-Ayinda-Antalya-da-www.betzmarksports.com

 

6 Ülke Yarışacak

Millilerimizin grubu olan Avrupa/Afrika Grup I’de Avusturya, Bulgaristan, Hırvatistan, Danimarka, Estonya, Gürcistan, Macaristan, Sırbistan, Slovenya ve İsveç olmak üzere totalde 11 ülke karşılaşacak. Asya/Okyanusya Grup I’de Çin, Hindistan, Japonya, Kore, Yeni Zellanda olmak üzere 6 ülke yarışacak. Belçika ve Belarus ise Finallere yükselmek için Eleme grubunda mücadele edecekler.

 

Yıldız Oyuncular Bir Arada

Dünya 2 numarası Belaruslu raket Aryna Sabalenka, dünya 6 numarası Estonyalı Anett Kontaveit, klasmanın 17. basamağındaki dünya eski 1 numarası Belaruslu raket Victoria Azarenka, dünya 22 numarası Belçikalı tenisçi Elise Mertens, dünya 26 numarası Slovenyalı tenisçi Tamara Zidansek, dünya eski 1 numarası Japon raket Naomi Osaka geçmiş yıllarda ülkelerini Billie Jean King Cup‘ta temsil eden yıldız oyuncular olarak tanınıyor.

Her üç organizasyon da daha önce birçok ATP Challenger turnuvasına, ITF Dünya Tenis Turu faaliyetlerine, 2020’de Türkiye ile İsrail arasındaki Davis Cup Müsabakasına ve 2021’de Junior Davis Cup ve Junior Billie Jean King Cup by BNP Paribas Finallerine ev sahipliği yapan Megasaray Tenis Akademisi‘nin açık toprak kortlarında gerçekleşecek.

 

Sizin için önerdiğimiz diğer tenis haberimiz: Tenis Tarihi’nin “Tie-Break” Rekoru Kırıldı 

Cevap bırakın