Wimbledon 2022 ne zaman? Wimbledon Tenis Turnuvası tarihi

0

Wimbledon 2022 ne zaman? Wimbledon Tenis Turnuvası tarihi

Dünyanın en saygın tenis turnuvası Wimbledon, geçtiğimiz yıl kısıtlamalar sebebiyle az sayıda seyircinin katılımıyla düzenlenmişti. Sezonun üçüncü grand slam turnuvası bu sene kısıtlamalar olmadan seyirciyle biraraya gelecek. Peki Wimbledon 2022 ne zaman olacak?

Avustralya Açık, Fransa Açık (Roland Garros) ve ABD Açık ile Tenis sezonunun en önemli dört turnuvasından biri olan Wimbledon, yine heyecanlı mücadelelere sahne olacak. Dünyanın en başarılı raketlerinin karşılaşacağı turnuvanın 14 gün süreceği düşünülüyor.

Wimbledon 2022 ne zaman?

Dört Grand Slam’in en önemli turnuvası olan Wimbledon, 27 Haziran – 10 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Rus ve Belaruslu tenisçilerin Wimbledon’a kabul edilmeyecekleri belirtilmişti. Wimbledon yönetimi, İngiltere hükümetinin tavsiyesi sonrası Rus ve Belaruslu sporcuların turnuvaya katılmasının önüne engel koymuştu.

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı sürdürdüğü işgal yüzünden alınan bu karardan sonra ATP ve WTA, Wimbledon‘ın kararının savaşa karşı olduğunu defalarca söyleyen Rus ve Belaruslu sporculara karşı bireysel bir tavır olduğunu savunup dev turnuvaya puan vermeyeceklerini açıklamıştı.

Cevap bırakın