Beşiktaş transfer haberi: Romain Saiss’te işlem tamam!

0

Beşiktaş transfer haberi: Romain Saiss’te işlem tamam!

Beşiktaş, Faslı stoper Romain Saiss ile her konuda anlaşma sağladı. Siyah-Beyazlılar’ın Afrika Uluslar Kupası maçları için milli takım kampında bulunan Saiss’i 17 Haziran’da başlayacak resmi transfer döneminden sonra İstanbul’a getireceği bildirildi.

Valerien Ismael yönetiminde üçlü savunmaya dönen Beşiktaş, savunmada alternatifli bir kadro elde etmek için stoper takviyesinde bulunacaktı. Bunun için de Konya’dan Abdülkerim Bardakçı’yı listesine alan Beşiktaş, Yeşil-Beyazlı ekiple pazarlıkta uzatmalara devam ediyordu. Bu bölgede görev yapan Hırvat oyuncu Vida’nın ayrılmasıyla bir takviye ihtiyacı daha doğunca Siyah-Beyazlılar yönünü yurt dışına çevirmiş ve Wolverhampton ile sözleşmesi sezon sonu itibarıyla biten Faslı Romain Saiss’i gündemine oturtmuştu.

3+1 Yıllık Anlaşma

Kartal’ın 32 yaşındaki oyuncuyla her konuda anlaşmaya vardığı belirtildi. Yıllık 1 milyon 750 bin Euro garanti ücret ve 3+1 yıllık anlaşma konusunda mutabık kalan tarafların, oyuncunun istediği 1.5 milyon Euro imza parası konusundaki sorunu da çözdükleri, Beşiktaş’ın istediği indirimi aldığı da aktarılan bilgiler arasında.

Romain Saiss kimdir?

Saiss transferini gerçekleştiren Beşiktaş’ın işi resmiyete dökmek için oyuncunun kaptanı olduğu Fas Milli Takımı’nın kampının sona ermesini ve transferin resmen başlayacağı 17 Haziran tarihini bekledikleri biliniyor. Saiss’in bu tarihten sonra İstanbul’a getirileceği ve imzaların atılacağı beklenen son hamle.

Cevap bırakın