Beşiktaş’ın 10 Numarası Ukrayna’dan Olivier Thill Oldu!

0

Beşiktaş’ın 10 Numarası Ukrayna’dan Olivier Thill Oldu!

Gelecek sezonun transfer çalışmalarına şimdiden başlayan Beşiktaş, 10 numarayı Ukrayna’dan Olivier Thill’e teslim etti. Beşiktaş bu mevki için Vorskla Poltava’da forma giyen Olivier Thill’i yakın takibe aldı. Lüksemburglu futbolcunun uygun maliyeti ise siyah-beyazlılar için çok cazip.
Beşiktaş’ta yeni sezon transfer çalışmaları yüksek tempoda devam ediyor. Oğuzhan Özyakup ve Adem Ljajic’in gelecek sezon olmayacağı ortamda hem asist yapıp, hem de gol atan bir 10 numara bulmaya çalışan Beşiktaş, rotasını Ukrayna’ya çevirdi.

Gündemde Farklı İsimler Var

Gedson Fernandes gibi 6/8 numarayı beraber oynayacak ancak 8/10 özelliklerini üstünde barındıracak bir 10 numara arayışında olan yönetimin gündeminde farklı isimler var.
Hakan Çalhanoğlu gibi hem 10 numara hem de 8 numara arayan Beşiktaşlıların gündemine gelen sürpriz isim Olivier Thill oldu.

Thill Önemli Bir Alternatif

Ukrayna’nın Vorskla takımında forma giyen Lüksemburglu oyuncunun uygun maliyeti Beşiktaş’ın seçiminde çok önemli bir unsur oldu. Bu sezon 16 maçta 8 gol ve 7 asist yapan Thill’in en önemli özelliği Beşiktaş’ın tam da aradığı 8/10 numarayı birlikte oynayabilmesiydi. Ayrıca Sosa’nın da Ukrayna Ligi’nden geldiği akıllara geldiğinde Thill önemli bir diğer alternatif olarak düşünülüyor.

https://betzmarksports.com/wp-content/uploads/2022/02/Besiktas-Transfer-Haberleri_bjk-yeni-transfer_Olivier_Thill_betzmarksports.com_.jpg
Besiktas-Transfer-Haberleri_bjk-yeni-transfer_Olivier_Thill_betzmarksports.com

Düşük Maliyetli Oyuncu

Mevcut piyasa değeri 1.8 milyon euro olan Lüksemburg doğumlu oyuncunun maliyetinin çok yüksek olmaması Beşiktaş’ın işini kolaylaştırıyor.
Asıl mevkii merkez orta saha olan 25 yaşındaki Olivier Thill, 2023 Aralık ayına kadar sözleşmesi olan kulübü Vorskla Poltava’da toplam 32 maçta görev yaptı. Bu periyotta rakip fileleri 12 kez havalandıran Lüksemburglu oyuncu, 9 da asist yaparken, toplamda 21 gole direkt olarak katkı sağlamış oldu.

Cevap bırakın