Beşiktaş’ın Kaderi Valerien Ismael’e Bağlı

0

Beşiktaş’ın Kaderi Valerien Ismael’e Bağlı

Beşiktaş’ın yeni teknik direktörü Valerien Ismael, sezon sonundaki transfer seçimlerine göre takımdaki geleceğini tayin edecek. Fransız hoca sözleşmesi biten isimlere ek olarak düşüşte bulunan Welinton ve Kenan’ın kaderini yazacak.

Siyah-Beyazlılar’da sezon sonunda kadroda büyük bir düzenleme yapılacak. Kadro dışındaki Adem Ljajic, Jeremain Lens, Douglas, Fabrice N’Sakala’yla yollar büyük ihtimalle ayrılacak. Bu isimler dışında sözleşmeleri biten; Cyle Larin, Domagoj Vida, Mehmet Topal, Oğuzhan Özyakup ve Gökhan Töre’ye ek olarak kiralık kontratları sona erecek. Ayrıca Miralem Pjanic ve Michy Batshuayi’yle de yola devam edilmesi söz konusu değil.

Kontratı sona erecek Atiba Hutchinson’la ise 1 yıl daha yola devam etmeye olumlu bakan yönetim; Güven Yalçın ve Can Bozdoğan’la uzun süreli kontrat yenileme kararı verildi. Ancak idarecilerin kadrodaki diğer futbolcular konusunda kararını yeni teknik direktör Valerien Ismael’e bırakacağı düşünülüyor.

Sayısız Teklif Var

Takımda bu sezon düşüşte bulunan ancak sözleşmesi devam eden isimlerden; Welinton, Alex Teixeria ve Kenan Karaman’ın kaderini Fransız teknik direktör belirleyecek. Alex’e Çin ve Arap kulüplerinden teklifler geliyor. Welinton ve Kenan’a ise birçok Anadolu kulübünün şimdiden talip olduğu belirtildi.

Cevap bırakın