Djaniny İle Yeni Sözleşme

0

Djaniny İle Yeni Sözleşme

Trabzonspor‘un Yeşil Burun Adalı forveti Djaniny Semedo için Arabistan’dan 6 milyon euroluk teklif geldiği iddia edilmişti. Bordo-mavililer ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunan yıldız futbolcu için yönetimden flaş bir hareket geldi. Bordomavililer Djaniny ile sözleşme uzatma görüşmeleri içim düdüğü çaldı. Al Hilal kulübünün kadrosuna katmak için teklif yaptığı Djaniny’yu teknik direktör Abdullah Avcı takımdan çıkarmak istemiyor. Yönetim de gelecek sezon sonunda anlaşması sonlanacak Yeşil Burun Adalı forvete bu nedenle sözleşme uzatma teklifi geldi.

31 yaşındaki futbolcunun öneriyi değerlendirme aşamasında olduğu ve kabul etmesi durumunda yola devam edileceği bildirildi. Aksi durumda ise gelecek sezon bedelsiz ayrılma ihtimali de düşünülerek, tekliflerin değerlendirilebileceği belirtildi. Djinany İçin Al Hilal İş Başında Bordo-Mavililer ile olan sözleşmesi gelecek sezon sona erecek olan Djaniny Semedo için Suudi Arabistan ekibi Al Hilal, 6 milyon Euro’luk teklif götürdü. 2020 yılında Suudi Arabistan ekibi Al Ahli’den bedelsiz olarak transfer edilen Djaniny oynadığı futbolla Trabzonspor taraftarının gönlünü çalmayı başardı.

10 Gol 3 Asist Yaptı

Bu sezon 28 Süper Lig maçında 10 gol ve 3 asiste imza atan Djaniny’nin güncel piyasa değeri ise 5.5 milyon Euro olarak açıklandı. Tecrübeli oyuncu için bugüne kadar 13.7 milyon Euro bonservis için ödeme yapıldı.
Djaniny kariyerinde Benfica, Nacional ve Santos Laguna gibi takımların da formasını uzun süre giydi.
Tecrübeli oyuncu masraflar düşüldükten sonra transferden yüzde 15’lik pay alma hakkı bulunduğu için kulüple aynı paralelde hareket ediyor yani en iyi teklif için beklemede. Açıklamalarda Bulunmuştu Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, geçtiğimiz hafta savunma oyuncusu Vitor Hugo ile santrfor Djaniny Semedo’nun sezon başında takımdan ayrılmayı düşündüğünü duyurmuştu. Teknik direktör Avcı‘nın açıklamalarını doğrulayan Djaniny yaşanan süreci, “Hepimiz açısından zor bir durumdu.

Ne benim ne de kulüp açısından kolay durumlar değil. Özellikle ben kendi açımdan baktığım zaman bir aile babasıyım ve ailemin her zaman yanımda olmasını istiyorum. Ailenizle birlikte olduğunuzda her şey daha kolay geliyor. Hayatınız daha rahat. Ailenizi, çocuklarınızı yanınızda gördüğünüzde hayatın daha kolay olduğunu görebiliyorsunuz zaten. Duyduğunuz şeyler doğru. Sezon başında hocamızla yaptığımız konuşmada bu durumdan, sadece ailemin yanında olmak istediğimden dolayı ayrılma düşüncemin olduğunu hocamıza iletmiştim. Hep beraber oturup konuştuğumuzda burada kalma kararı aldım” diye değerlendirdi.

Cevap bırakın