Fenerbahçe’nin Gustavo Henrique transferinde beklenmedik gelişme

0

Fenerbahçe’nin Gustavo Henrique transferinde beklenmedik gelişme

Fenerbahçe’nin Transfer görüşmelerini ilerletmek ve sağlık kontrollerinden geçirmek için İstanbul’a çağırdığı Gustavo Henrique’nin dizinde komplikasyon teşhis edildiği iddia edildi. Transferi konusunda Flamengo ile her konuda anlaşma sağlayan Fenerbahçe, Gustavo Henrique’yi imza için İstanbul’a davet etmişti. Brezilya basınında yayınlanan habere göre, sağlık kontrolünden geçirilen Gustavo Henrique‘nin dizinde komplikasyona rastlandı. Bu gelişme üzerine sarı lacivertli yetkililer, Flamengo’dan oyuncunun sakatlık geçmişiyle ilgili raporları talep etti.

FLAMENGO’DA 81 MAÇTA GÖREV ALDI

Futbola başladığı Santos’ta 138 resmi maçta süre alan Gustavo Henrique, Flamengo’da ise 81 maçta
görev yaptı. Kariyerinde 15 gol ve 5 asist kaydettiği biliniyor.

BREZİLYA U20 MİLLİ TAKIMI’NDA OYNADI

24 Mart 1993’te Sao Paulo’da doğan Gustavo Henrique, Santos Kulübü’nün altyapısında yetişti. 2012’de 19 yaşında profesyonelliğe geçtikten sonra 8 yıl daha siyah beyazlı formayı giyen Henrique, Ocak 2020’de Flamengo’ya transfer edildi. Brezilya U20 Milli Takımı’nda 3 kez oynayan defans oyuncusunun en önemli özelliği uzun boyunu çok iyi kullanması olarak biliniyor. 1.96 metre boyundaki Henrique, hava toplarında Brezilya’nın en iyi oyuncularından biri.

POZİSYON BİLGİSİ ÜST DÜZEYDE

Maç başı ortalama 3 hava topu alan sambacı bu kategoride, yerine transfer edildiği Kim MinJae’den (1.7) neredeyse 2 kat daha iyi durumda. Duran toplarda hem savunmada hem hücumda takımının en etkili hamlelerinden biri olan Gustavo, bir diğer dikkat çeken özelliği pozisyon bilgisi ve zamanlaması. Dörtlü oynayan takımlarda sağ stoper, üçlü defanslarda ise göbekte görev yapan Brezilyalı’nın top tekniği de yeterli düzeyde olarak geçiyor

Cevap bırakın