Galatasaray, Marcao – Sevilla transferinden ne kadar kazanacak?

0

Galatasaray, Marcao – Sevilla transferinden ne kadar kazanacak?

Galatasaray’da ortaya koyduğu performansın ardından adından sayısız transfer haberinde söz ettiren Marcao’nun Sevilla hikayesi başladı. İspanyol ekibi için sağlık kontrollerini tamamlayan Marcao, Sevilla ile 5 yıllık sözleşmeye imzasını attı. Peki Marcao’nun bonservisi ne kadar? Galatasaray, Marcao’dan ne kadar kazanacak ve Sevilla, Marcao için Galatasaray’a ne kadar ödeyecek?

Galatasaray’dan KAP’a gelen açıklama işte şu şekilde: “Profesyonel Futbolcumuz Marcos Do Nascimento
Teixeira’nın transferi konusunda Sevilla Football Club, S.A.D. ile anlaşmaya varılmıştır.” “Yapılan anlaşmaya göre Sevilla Football Club, S.A.D., Şirketimize bonuslar ile birlikte 15.000.000 Euro tutarında transfer bedeli ödeyecektir.  “Oyuncunun ileride bir başka kulübe kiralanması ya da satılması durumunda, elde edilecek transfer bedeli karının %10’u ayrıca Sevilla Football Club, S.A.D. tarafından Şirketimize ödenecektir.” Galatasaray’dan gelen açıklamaya göre Sevilla, Galatasaray’a Marcao için bonuslarla birlikte 15 milyon euro ödeme yapacak. Ayrıca Galatasaray oyuncunun bir sonraki satışının karından %10 pay sahibi olacak.

Başka ne oldu?
Sevilla sezon öncesi hazırlıklarını Güney Kore’nin başkenti Seul’de devam ettiriyor ve Marcao takımın kampına eklendiği biliniyor. Ayrıca Brezilyalı savunmacı, İspanyol ekibinin yaz transfer döneminde kadrosuna eklediği ilk oyuncusu olma başarısını gösterdi.

Cevap bırakın